כיצד מגינים על רשת ארגונית? אבטחת רשתות בארגון

תוכן עניינים

הרשתות הארגוניות נמצאות תחת איומים שנעשים מתוחכמים מיום ליום ומחייבות ארגונים להשקיע היום בהגנה מוגברת ואמצעי אבטחה לרשת המחשבים הארגונית מפני תעבורה מזיקה.
הסיכונים שניצבים היום בפני הרשת הארגונית גוברים במיוחד לאור השימוש בענן וסביבת IT מבוזרת הם רבים, מפריצה למידע סודי דרך הדלפת המידע ועד השתלטות עוינת על המערכת. האתגר הופך למסובך אף יותר עם חיבור של משתמשים מרחוק או קונספט רווח בסביבות העבודה העדכניות של עובדים שמביאים את המחשבים הניידים למשרד (BYOD).
למרבה העידוד, קיימות היום שיטות הגנה מתקדמות ופתרונות אבטחה משוכללים לאיתור פרצות אבטחה ולחיזוק מערך ההגנה של הרשת :

מה חשוב לדעת על הגנה של רשת ארגונית?

יש להכיר את הסיכונים הקיימים היום לרשת ארגונים כמו מתקפת DDoS בה התוקפים חוסמים או מאטים שירותים שונים כדי לשבש את פעולת המערכת, תוכנות כופר שדורשות כופר נגד השמדת נתונים, שתילת תוכנות ריגול ומעקב על גבי מחשבים ועוד.
לפני שמטמיעים אסטרטגיית הגנה ופתרונות הגנתיים חשוב לבצע בקרת רשת טכנית על מנת לזהות נקודות תורפה באבטחה וכן לבחון כיצד עובדים האמצעים השונים בזמן אמת במידה ומתקיים ניסיון חדירה למערכת. מומלץ לוודא גם תקינות של השרתים והיישומים השונים.
מומלץ גם לרענן את מדיניות האבטחה והנהלים השונים כך שכל מי שקשור למערכת יתרגל וידע בדיוק מה מצופה ממנו לתרום במערך האבטחה. כולל יישום פעולות כמו אימות רב גורמי, גיבוי נתונים, יצירת סיסמאות מורכבות ועוד.

מהן הפרקטיקות הנפוצות בהגנת רשתות ארגוניות?

ישנם תהליכים שונים להשגת ההגנה הנדרשת כמו עבודה ב- VPN חיבור פרטי בין העובדים למשרד במיוחד היום במתכונת התעסוקה ההיברידית עולה הצורך להשתמש בסוג זה של חיבור שיכול לשמור על הצפנת הנתונים ולהסוות גם את כתובת ה-IP.
חשוב גם שיהיה ממונה שיקצה הרשאות ויהיה פיקוח על ההרשאות לרשת על מנת למנוע חדירה לרשת ובעיקר יגדיר בקרות קפדניות לניהול זהויות וגישה – (IAM).
היום רבים מיישמים את גישת ZTNA רשת אפס אמון המקדמת גישה מאובטחת ליישומים פנימיים עבור משתמשים מרוחקים כאשר למשתמש צריכות להיות ההרשאות הדרושות לביצוע התפקיד וכל ניסיון גישה צריך להיות מאומת באמצעות אימות רב גורמי. ארגונים רבים משתמשים גם ב-WPA2 סוג הצפנה מאובטח במיוחד.
כדאי מראש להשקיע במוצרים איכותיים שנחשבם ליעילים כמו נתבים באיכות גבוהה המגיעים עם חומת אש חזקה. ארגונים רבים גם משתמשים בפלטפורמת ניהול רשת NAC ששולטת בחיבורים לרשת של מכשירים שונים על פי אישורים או כתובות ומהווה מנגנון אבטחה יעיל.
ההמלצות כוללות גם פריסת מערכת זיהוי חדירה אלחוטית (WIDS) ומערכת למניעת חדירות אלחוטית (WIPS) בכל רשת. מערכת זו גם עוזרת לאנשי הסייבר של הארגון לנטר ולהפחית סיכונים כי המערכת מנתקת באופן אוטומטי גורמים לא מורשים.

היכן לומדים להגן על רשת ארגונית?

היום המשימה של מגני סייבר היא מורכבת במיוחד כאשר הם נדרשים להגן על הרשת מפני התקפות סייבר, שנועדו להעביר נתונים סודיים אל מחוץ לארגון, להגן על הרשת מפני תוכנות זדוניות, התקפות סייבר ועוד עבירות ואיומי סייבר שנעשים מתוחכמים מיום ליום.
ארגונים מחפשים מגני סייבר שידעו להגן על הרשת הארגונית בדרכים היעילות והעדכניות ביותר.
לכן, כאשר אתם מתכננים קריירה בסייבר סקיוריטי חשוב שתלמדו את הידע הנדרש ותצאו לשטח עם כל הכלים הפרקטיים ביותר ועם היכולת לבצע יישום ותחזוקה שוטפת של מערכות אבטחת המידע, רשתות תקשורת, קישוריות לאינטרנט ושירותי הענן הקיימים בארגון.
בקורס מגן סייבר אבטחת מידע והגנה על רשתות ארגוניות בג’ון ברייס תלמדו לעומק ובצורה מקיפה על אסטרטגיית Enterprise Network Security עבור ארגונים גדולים ומבוזרים באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת היום ושיטות העבודה היעילות ביותר כולל כיצד מנהלים נקודות קצה והגישה אליהן,  הכרות עם טכניקות פריצה לרשת וסריקת פגיעות כולל התנסות בסימולטור משוכלל שפותח על ידי מומחי סייבר.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...