סדנאות מנהלים

תוכן עניינים

לסדנאות ניהול יש חשיבות רבה. ראשית, המפגש בין מנהלים בפורומים ומסגרות שונות של סדנאות מאפשר להם לקבל תמיכה, ללמוד זה מזה, להעביר ידע, לשתף את מי שחווים את מה שהם חווים במסגרת עבודתם וליהנות משיתוף פעולה ונטוורקינג עסקי לאורך זמן.
מעבר לכך, מדובר בהכשרה מעמיקה בסוגיות ונושאים חמים על הפרק בהתאם לאופי תפקידם ולמקום עבודתם בין אם מדובר בניהול טכנולוגי, ניהול עסקי, חשיבה ניהולית שיווקית ועוד.

הדרך לשדרוג תפקידי ניהול

סדנאות מנהלים מעניקות למנהלים פלטפורמה של “מגרש אימון” המאפשר להם ללמוד בסביבה פורה ומעניינת כיצד לנהל בצורה אפקטיבית.
סדנאות מנהלים הן סדנאות חווייתיות שמחוללות שינוי אצל המשתתפים בלי לוותר על המימד הפרקטי, שכן המטרה העיקרית שלהן היא להעניק למנהלים סט כלים יישומי שיאפשר להם לנהל בדרך טובה יותר.
הסדנאות לפיתוח מנהלים מתפרשות לרוב על פני מספר מפגשים וכוללות דיונים וסיעור מוחות, תרגולים מעשיים וסימולציות המדמות סיטואציות מתוך דינאמיקות שונות בסביבת העבודה. לדוגמא, קונפליקטים בין עובדים ומנהלים, פגישות עם לקוחות, העברת רפרזנטציות או ניהול ישיבות.
ההיבט המעשי בעלת חשיבות רבה לשכלול יכולת הניהול, ובעקבות סדנאות ניהול המנהלים ידעו כיצד להתמודד עם סיטואציות מגוונות בזמן אמת.
הייחוד של סדנאות פיתוח מנהלים הוא היכולת לעבד את המידע שמועבר על ידי מיטב המומחים והמרצים המקצועיים בתחום, יועצים למיניהם או מנהלים בכירים בחברות שתורמים מהידע והתנסותם רבת השנים, ולקבל פידבק על המחשבות, הלבטים, ההתנהגות שננקטה בסיטואציות מסוימות וזאת במטרה לקבל את סט הכלים הטוב ביותר לניהול, בכל תפקיד, בכל ארגון.

 

מה לומדים במהלך סדנאות מנהלים?

ישנן סדנאות מנהלים ממוקדות תחום וישנן סדנאות מנהלים שנועדו לשפר את יכולת הניהול. בין המיומנויות שנלמדות בסדנאות ניהול שונות ניתן למצוא נושאים שחוזרים על עצמם בניואנסים שונים, תלוי במרצה שמוביל את הסדנא או באופי של הסדנא.
כך או כך, יש דגש רב על היכולות האישיות של כל מנהל בהתאם לאופי שלו ושכלולן לרמה מקסימאלית, כלים יעילים לניהול פרויקטים ומשימות, כמו למשל, התמודדות עם אתגרים ניהוליים, קביעת סדר עבודה ולוחות זמנים, בחירת סגנון עבודה שמממש את הפוטנציאל, קביעה מושכלת של תהליכי עבודה, דרכים לקבלת החלטות.
יצירתיות היא פקטור חשוב בניהול ובעת סדנאות מנהלים שמים דגש רב על פיתוח היצירתיות בעת תהליכי ניהול, שלעיתים המחשבה היצירתית היא זו שעושה את ההבדל בין מנהל בינוני למנהל מזהיר שיודע כיצד לתמרן נכון בין דילמות מקצועיות ולמצוא פיתרון ייחודי. על כן סדנאות מנהלים כוללות תרגילים יצירתיים, סימולציות וכל מה שניתן כדי להצית את הניצוץ הניהולי.

 

תקשורת בין אישית בין מנהלים לעובדים

הפן האנושי קריטי להצלחה בתפקידי ניהול, כיוון שמנהלים אמורים להנהיג ולהוביל אחריהם ולכן, חשוב שהם ידעו כיצד לתת מוטיבציה לעובדים, להניע אותם לפעולה, לנהל פגישות עבודה וישיבות אפקטיביות, גמישות ניהולית.
אחד הנושאים החשובים שנלמדים במסגרת סדנאות פיתוח מנהלים הוא תקשורת בין אישית בין מנהלים ובין המנהלים לכפופים כמו למשל, היכולת להעביר משוב בדרך נכונה בין אם זה בראיונות עבודה או פגישות אישיות ולהוות דוגמא ראויה לעובדים, גישור ניהול כשיש צורך לגשר בין עמיתים בזמן עימותים ועוד.

 

הקלק כאן לרשימת קורסים וסדנאות ניהול

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...