קורס תכנות בשפת JAVA
מק"ט: #822 | משך קורס: 605 שעות אק'

לימודי תכנות בשפת JAVA - Full Stack Development

 

* הקורס מוכר לפקדון חיילים משוחררים
שפת JAVA הינה אחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר בעולם המיועדת לשימוש בטכנולוגיות אינטרנט.
השפה משמשת כיום מיליוני מתכנתים בארץ וברחבי העולם לבניית אפליקציות. JAVA מספקת יכולות מלאות לבניית אפליקציות PC אך עיקר העיסוק בה הוא פיתוח בתעשיית ההמונים המאפיינת את עידן האינטרנט. החלק העיקרי בה כיום, הנקרא SPRING, משמש כאוסף פתרונות המיועד למטרה זו ונפוץ מאוד כיום בתעשיית ה-IT
וה-Enterprise. סביבת Spring הוכחה כאמינה, יציבה המסוגלת לתת מענה לאתגרים הרבים שהתעשייה מציבה כגון: ריבוי משתמשים (סדרי גודל של מאות אלפים ואפילו מיליונים) ומימושי Business מורכבים ודינאמיים מאוד.
עולם ה-Open Source (הקוד הפתוח) הינו מפותח מאוד בקרב קהילת ה-Java וניתן למצוא מגוון אינסופי של פתרונות וכלים המבוססים על קוד פתוח. טכנולוגיית Spring, מתבססת כולה על טהרת הקוד הפתוח.
הקורס מתייחס לשני הצדדים העיקריים בעולם הפיתוח – צד לקוח וצד שרת – Full Stack Development, אולם מעבר לעבודה בצד שרת, הקורס מאפשר לבוגריו לבנות לקוחות משני סוגים נפוצים ופופולאריים – אפליקציות למובייל ואתרי אינטרנט דינאמיים בטכנולוגיות מתקדמות. 

*שדות חובה
PDF version

מבוא


הקלק כאן לרשימת קורסי Java למתקדמים >


 

הכשרה זו מובילה את בוגריה מנקודת האפס לאורך כל המסלול – החל בתכנות בסיסי, דרך עולם השרתים וכלה בפיתוח למובייל תוך מתן דגש על טכנולוגיות שיבטיחו התמקצעות ורלוונטיות בשוק העבודה.
קורס ייחודי זה מכשיר את משתתפיו לפיתוח בסיסי ומתקדם של אפליקציות ומודולים מבוססי Mobile ,JAVA
ו-Spring. הקורס מחולק לארבעת החלקים הבאים:
קורסי בסיס – ההכרחיים להשגת יכולות פיתוח בסיסיות בכלל וב-JAVA בפרט. קורסי הבסיס כוללים את עקרונות הפיתוח, פיתוח בשיטת OBJECT-ORIENTED, פיתוח בשפת JAVA, בניית ממשקים גרפיים בשפה, עבודה מול בסיסי נתונים (SQL).
קורסי WEB - קורסים אלו מכירים את עולם ה-WEB ואת הטכנולוגיות המובילות בו. שלב זה הינו קריטי לפני הכניסה לעולם ה-JEE שכולו מתרכז במתן פתרונות לפיתוח בצד השרת. במודול זה נלמדות גם טכנולוגיות צד-לקוח, ביניהן Angular, אשר מאפשרת למפתחים ליישם פתרונות מקצה לקצה (Full Stack Development) במהירות.
קורסי פיתוח צד שרת – קורסים אלו מתייחסים בעיקר לטכנולוגיית SPRING ואופן יישומה באפליקציות גדולות ומודרניות, ניהול שירותי רשת, גישה אינטנסיבית למסדי נתונים ועוד.
קורסים מתקדמים – קורסים הנכללים בחלק זה עוסקים בעיקרם בטכנולוגיות השונות שהן חלק מ-JEE. הקורסים מועברים בסביבות שונות ובמגוון מוצרים המקנים ראיה רוחבית של כלים לצד לימודים מעמיקים ויסודיים של הטכנולוגיות עצמן. חלק זה אף כולל מודולים המתרכזים בעקרונות תכנון ועיצוב של אפליקציות המעניקים ערך מוסף למפתחים.

פרויקט מלווה – הקורס מלווה בפרויקט אשר נבנה בשלבים והופך מאפליקציית JAVA למערכת הבנויה לפי המודל התלת שכבתי ומכסה את רב רובן של הטכנולוגיות הנלמדות. הפרויקט מתבצע בקבוצות ונעשה מחוץ למסגרת השעות בכיתה. הקורס כולל מפגשי הנחייה ויעוץ אשר יעשה ע"י המרצים. 

 

מדוע כדאי ללמוד תכנות Java Fullstack?

 • שפת JAVA הינה טכנולוגית העתיד בפיתוח מערכות באינטרנט ולפיתוח מערכות מידע
 • Java הינה שפת פיתוח מונחית עצמים המספקת פתרונות למגוון רחב של סביבות החל מפיתוח בצד הלקוח הכולל אפליקציות PC, Mobile וכרטיסים חכמים וכלה במימוש ארכיטקטורות מתקדמות לפיתוח בצד שרת
 • עולם הפיתוח ב-JAVA נחשב לדינאמי, מאתגר ואטרקטיבי.
 • הדרישה לתוכניתי Spring גוברת, כיום Spring נחשבת לוותיקה והמנוסה מבין אוסף הטכנולוגיות לפיתוח בתעשיית ה-IT
 • JAVA הינה שפה שימושית ונפוצה במשק בתחומי הטלקום, בנקאות, ביטוח, חברות אשראי, חברות ממשלתיות וצה"ל ועוד
 • מיטב החברות בארץ עושות שימוש בטכנולוגיות JAVA ו-JEE ובין הגדולות והמובילות שבהן: Amdocs, Comverse, Mercury, SAP, Leumi Bank, IBM, ECI, EDS, NDS, Pheonix
 • המשכורות למתכנתי JAVA הן מהגבוהות בקרב העוסקים בתחום
 • הקהילה של JAVA גדולה ומתרחבת כל הזמן – השפה רלוונטית לאורך שנים ויציבה מאוד 

 

מרצים

 • בקורס מרצים מיטב אנשי המקצוע בתחום.
 • כל המדריכים בקורס הינם בעלי רקע בעבודה בשטח ובהדרכה בתחום, כולל מדריכים ממיטב חברות הייעוץ בארץ.

קהל יעד

חסרי רקע בפיתוח ומפתחים בשפות פרוצדוראליות המבקשים לרכוש מקצוע בתחום פיתוח תוכנה בסביבת JAVA/SPRING.

מטרות

 • יכולת תכנון תוכנה
 • לימוד טכנולוגיית JAVA ויישומה בכלים מהמובילים בשוק כיום
 • כתיבת יישומים ב- JAVA הן בצד השרת, והן בצד הלקוח, תוך שימת דגש מיוחד על פיתוח צד השרת
 • קישוריות למסדי נתונים ומימוש עבודה "ידני" ואוטומטית (O/R Mapping) מולם
 • יכולת שילוב טכנולוגיות ב- WEB תוך יצירת מודולי WEB בסביבת Spring
 • יכולת בניית רכיבי שירותיים תוך שימוש בסטנדרטים המוצעים כחלק מ-Spring
 • להתמצא בעולם ה-Enterprise מנקודת המבט של JAVA ו-Spring
 • לשלוט במיטב הטכנולוגיות העדכניות ביותר הקיימות כיום
 • להכיר את הטכנולוגיות הנלוות הסובבות סביב הפתרונות המוצעים ב-Spring כגון REST ו-Hibernate
 • להפנים את הארכיטקטורה, עולם המושגים, המוטיבציה והאילוצים שהביאו לעבודה עם Frameworks כמו SPRING

תנאי קדם

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • מבחן פנימי באנגלית ובמתמטיקה 

חומר עזר, ת. גמר

חומר עזר:

חומרי העזר בקורס, הינם חומרים מקוריים שפותחו בג'ון ברייס או ע"י ספקיה. כל תלמיד מקבל ערכות מלוות ועושה שימוש בסביבות התרגול המתקדמות ביותר. הערכות מלוטשות ועברו כולן בהצלחה במגוון רחב של קורסים בקרב חברות שונות.

 

זכאות לתעודת סיום:

 • על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר המסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:
 • נוכחות ב 85% מן המפגשים לפחות
 • מעבר מבחנים פנימיים
 • הגשה ומעבר של פרויקט גמר מעשי

 

המשתתפים שיעמדו בדרישות המפורטות ובנוסף יעברו בהצלחה את מבחן ההסמכה (Java SE 8 Programmer Associate 1Z0-808 oracle Certified), יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם משרד הכלכלה עבור קורס "תכנות ב - JAVA" בהיקף של 388 שעות.

נושאים

שם קורס

תיאור הקורס

מבוא לתכנות

 

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש flow controlבתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.

סיבוכיות

מודול זה מתמקד בהבנת סיבוכיות ריצה של קוד. מטרת המודול היא להקנות יכולת להתחשב בביצועים ובכתיבת קוד אפקטיבי. בנוסף, מודול זה מתייחס לנושאים רבים שעולים בראיונות עבודה

מבוא לפיתוח מוכוון עצמים -  Object Oriented Programming

מודול זה יציג, באופן תיאורטי, את צורת התכנות המודרנית הקרויה 'תכנות מונחה עצמים'. בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית, יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה.

Introduction to SQL

 

מודול זה מציג את הטכנולוגיה הנפוצה ביותר לעבודה מול מסדי נתונים (Data Bases) לטובת יצירת, עדכון ומחיקת טבלאות. הקורס יעסוק בעיקרי השפה וביכולותיה הבסיסיות ביותר. שפת SQLמשמשת במקרים מסוימים להעברת פקודות בין תוכניות JAVAלבין מסדי הנתונים העובדים מולן.

Java Programming Language

 

במודול זה ייושמו הן בניית האלגוריתמים והן בניית אפליקציות לפי עקרונות תכנות מונחה עצמים בסביבת JAVA. כמו כן תילמד סביבת הריצה, כלי הפיתוח ועוד חבילות תוכנה הכלולות ב-JAVAשמטרתן לסייע ולספק כלים ביד המתכנת כגון – טיפול בשגיאות, עבודה עם מבני נתונים, שליטה על ריבוי תהליכים, היכרות עם בניית ממשקי משתמש ועוד.

Spring & Advanced Spring Framework

 

מודול זה עוסק באלטרנטיבה הפופולארית ביותר כיום לפיתוח צד-שרת אשר מגיעה מעולם קוד הפתוח. Spring  מאפשר להשתמש בשירותי תשתיות תקדמים ללא הצורך לעמוד בתקנים המחמירים והכבדים של JEE. בכך, ניתן לשלב את היכולות שלSpring  גם על אפליקציות שאינן עושות שימוש ב-Application Server.

Springהינה טכנולוגיה בוגרת ונעשה בה שימוש מאסיבי במגוון החברות בארץ ובעולם שבחרו ב-Java  כשפת הפיתוח שלהם.

Hibernate / JPA

מודול זה עוסק בעבודה מול מסדי נתונים – RDBMS &NOSQLובשילובו עם סביבת SPRING. במהלך המודול נלמד לעדכן ולשלוף נתונים ממסדי נתונים רלציוניים ומ-MongoDB

HTML & CSS

מודול זה עוסק בהכרת הטכנולוגיה הבסיסית ביוצר לבניית וסגנון דפי WEB. המודול ידון באופן בו פורסים רכיבי WEBעל המסך וכיצד ניתן לקלוט נתונים מהמשתמש על מנת להעבירם לשרת לביצוע חישובים. מודול זה ישמש מאוחר יותר כאשר טכנולוגיות JAVAיחוללו (ייצרו בזמן אמת) דפי HTMLעם תשובות מותאמות למשתמשי הקצה.

Java Script

 

מודול זה עוסק בשדרוג היכולות של דפי HTMLלטובת וידוא קלט, שיפור חווית המשתמש ע"י הפיכת הפקדים שבדף לנוחים ואינטואיטיביים יותר. מודול זה מצטרף למודול הקודם ומשלים אותו. בסופו ניתן יהיה לבנות ולסגנן דפי WEBברמה גבוהה תוך שימוש ביכולות העדכניות הקיימות כיום בצד הלקוח (בדפדפנים).

Java & Web-Services

 

מודול זה מציג את הסטנדרט הנפוץ לתקשורת בין אפליקציות – Web-Servicesועוסק באופן בו מממשים Web-Servicesבסביבת JAVA. המודול תוקף את הנושא הן מצד הלקוח – כיצד לקוחות JAVAיכולים להתחבר לשירותי רשת (גם אם הם כתובים בשפות אחרות) ולהתחבר אליהם על מנת להפעילם והן בצד השרת – כיצד ניתן לחשוף לוגיקה עסקית או שירותים הקיימים בארגון באופן סטנדרטי ללקוחות חיצוניים. המודול עוסק הן ב-XMLוהן ב-REST.

SpringMVC

במודול זה ניישם פיתוח Web-Servicesהמתבססים על טכנולוגיית RESTבאמצעות SPRING FRAMEWORK.

Angular 7

מודול זה עוסק באחת מהטכנולוגיות הפופולאריות ביותר לבניית ממשקי משתמש ב-WEBלפי ארכיטקטורת Single Page Applicationונחשבת למבוקשת ביותר ליצירת Front-endאינטראקטיבי המתקשר עם שירותי רשת.

Java and Design Patterns

פיתוח תשתיות תוכנה מונחות אובייקטים מהווה חלק מכריע בהצלחת הפיתוח של מערכות המידע המודרניות.

Design Patternsהוא ענף מודרני בתחום העיצוב מונחה אובייקטים, המנסה לתת פתרונות כלליים לבעיות עיצוב ותכנון בהן נתקלים מפתחים ומעצבים של מערכות אלו. בקורס זה נלמד נושא ה- Design Patternsתוך כדי יישום בשפת JAVA.

Extreme Java 

 

מודול זה הינו מודול המיועד להפוך את הידע הנרכש ב-JAVAלמתקדם יותר ויסודי יותר. לאחר שכבר הונחו היסודות לתכנות בסביבת JAVA, מודול זה ישדרג את ההבנה בכל הקשור מ"מאחורי הקלעים" של סביבת הריצה ב-JAVAהמלווה בהיחשפות ל-APIפחות קונבנציונליים ויותר מתקדמים כגון REFLECTIONו-THREAD EXECUTORS.

מטרת המודול – הפיכת מתכנתי ה-JAVAלבעלי ידע מעל הממוצע בקרב אוכלוסיית המפתחים.

Functional Programming

 

מטרת מודול זה היא לעדכן את התלמידים בהתפתחויות האחרונות בשפה ולהרחיב את האופק שלהם לתכנות פונקציונאלי שהפך לפופולארי בשנים האחרונות. גרסת JAVA8מאמצת את היכולות הללו. התלמידים יחשפו לתכנות פונקציונלי ולעבודה עם Streamsבשפת JAVA.

Introduction to Android

 

מודול זה מציג את עולם המובייל ב-Java. המודול עוסק בתשתיות מבוססות JAVAובמידת הפופולריות שלהן בעולם המובייל כיום. המודול מציג את פלטפורמת Androidועוסק בבניית אפליקציות לקוח למגוון המכשירים התומכים.

פרויקט מלווה

 

 

משך

 • הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות ותרגול מעשי רב.
 • את הקורס מלווה פרויקט מסכם של פיתוח אפליקציה המשלבת פיתוח ב-JAVA עם טכנולוגיות Spring, העוסק בכל הטכנולוגיות העיקריות הנלמדות ומקנה לתלמידים ערך מוסף בהתנסות עם התכנים הנלמדים מעבר לתרגול הנקודתי הנעשה בכיתה
 • משך הקורס: 605 שעות לימוד (מתוכן 405 שעות לימוד פרונטלית הכוללות כ- 60 שעות מיועדות לליווי הפרויקט, וכ- 200 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים)
 • תל אביב: לימודי בוקר בין השעות 9.00-16.30, פעמיים בשבוע
 • תל אביב: לימודי ערב בין השעות 17:30-21:45, פעמיים בשבוע/ משולב עם ימי ו' 09:00-13:15
 • ירושלים: לימודי ערב בין השעות 18:00-22:00, פעמיים בשבוע/ משולב עם ימי ו' 09:00-13:00

 

מפגשיGONLINE - במהלך הקורס, בנוסף לשעות הלימוד בכיתה, יתקיימו מפגשי תמיכה וליווי המתבצעים באמצעות פלטפורמה ללמידה מרחוק. המפגשיםים מאפשר לתלמידים לקבל מענה וסיוע ממרצה/מתרגל בנוגע לחומר הנלמד בצורה יעילה וממוקדת, ללא צורך בהגעה למכללה.
**מועדי המפגשים מפורסמים במהלך הקורס. 

תגיות
Java   |   Full Stack Development