קורס תכנות בשפת JAVA
מק"ט: #822 | משך קורס: 590 שעות אק'

לימודי תכנות בשפת JAVA - Full Stack Development

 

* הקורס מוכר לפקדון חיילים משוחררים
שפת JAVA הינה אחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר בעולם המיועדת לשימוש בטכנולוגיות אינטרנט.
השפה משמשת כיום מיליוני מתכנתים בארץ וברחבי העולם לבניית אפליקציות. JAVA מספקת יכולות מלאות לבניית אפליקציות PC אך עיקר העיסוק בה הוא פיתוח בתעשיית ההמונים המאפיינת את עידן האינטרנט. החלק העיקרי בה כיום, הנקרא JEE, משמש כאוסף סטנדרטים המיועד למטרה זו ונפוץ מאוד כיום בתעשיית ה-IT וה-Enterprise. סביבת JEE הוכחה כאמינה, יציבה המסוגלת לתת מענה לאתגרים הרבים שהתעשייה מציבה כגון: ריבוי משתמשים (סדרי גודל של מאות אלפים ואפילו מיליונים) ומימושי Business מורכבים ודינאמיים מאוד.


עולם ה-Open Source הינו מפותח מאוד בקרב קהילת ה-Java וניתן למצוא מגוון אינסופי של פתרונות וכלים המבוססים על קוד פתוח. טכנולוגיית Spring, המתחרה ל-JEE, מתבססת כולה על טהרת הקוד הפתוח.


בשנים האחרונות JAVA נולדה מחדש בצד הלקוח – אנדרואיד. וכיום הגידול בתחום פיתוח אפליקציות למובייל מתבטא בעיקר בסביבות אנדרואיד ו-JAVA. הידע הנרכש במסלול זה מאפשר כניסה נוחה וקלה לעולם הפיתוח בסביבת אנדרואיד.
הכשרה זו מובילה את בוגריה מנקודת האפס לאורך כל המסלול – החל בתכנות בסיסי, דרך עולם השרתים וכלה בפיתוח למובייל תוך מתן דגש על טכנולוגיות שיבטיחו התמקצעות ורלוונטיות בשוק העבודה.

לפרטים נוספים, מלא את פרטיך או התקשר 03-7100779
*שדות חובה
PDF version

מבוא


הקלק כאן לרשימת קורסי Java למתקדמים >


 

לימוד Java מכשיר את משתתפיו לפיתוח בסיסי ומתקדם של אפליקציות ומודולים מבוססי Mobile ,JAVA ו-JEE. הקורס מחולק לארבעת החלקים הבאים:


קורסי בסיס

ההכרחיים להשגת יכולות פיתוח תוכנה בסיסיות בכלל וב-JAVA בפרט. קורסי הבסיס כוללים את עקרונות הפיתוח, פיתוח בשיטת OBJECT-ORIENTED, פיתוח בשפת JAVA, בניית ממשקים גרפיים בשפה, עבודה מול בסיסי נתונים (SQL).


קורסי WEB

לימודי JAVA כוללים את עולם פיתוח תוכנה WEB ואת הטכנולוגיות המובילות בו. שלב זה הינו קריטי לפני הכניסה לעולם ה-JEE שכולו מתרכז במתן פתרונות לפיתוח בצד השרת. במודול זה נלמדות גם טכנולוגיות צד-לקוח, ביניהן Angular, אשר מאפשרת למפתחים ליישם פתרונות מקצה לקצה (Full Stack Development) במהירות.


קורסים מתקדמים

הקורסים המתקדמים בלימודי JAVA עוסקים בעיקרם בטכנולוגיות השונות שהן חלק מ-JEE. הקורסים מועברים בסביבות שונות ובמגוון מוצרים המקנים ראיה רוחבית של כלים לצד לימודים מעמיקים ויסודיים של הטכנולוגיות עצמן. חלק זה אף כולל מודולים המתרכזים בעקרונות תכנון ועיצוב של אפליקציות המעניקים ערך מוסף למפתחים.


פרויקט מלווה - את ההסבה מלווה פרוייקט אשר נבנה בשלבים והופך מאפליקצית JAVA למערכת הבנוייה לפי המודל התלת שכבתי ומכסה את רב רובן של הטכנולוגיות הנלמדות. הפרוייקט מתבצע בקבוצות ונעשה מחוץ למסגרת השעות של הקורס. בהסבה הוקדשו 40 שעות לליווי ויעוץ אשר יעשה ע"י המרצים.
 

מדוע כדאי ללמוד תכנות Java ו-JEE ?

 • שפת JAVA הינה טכנולוגית העתיד בפיתוח מערכות באינטרנט ולפיתוח מערכות מידע.
 • Java הינה שפת פיתוח מונחית עצמים המספקת פתרונות למגוון רחב של סביבות החל מפיתוח בצד הלקוח הכולל אפליקציות PC, Mobile וכרטיסים חכמים וכלה במימוש ארכיטקטורות מתקדמות לפיתוח בצד שרת.
 • עולם הפיתוח ב-JAVA נחשב לדינאמי, מאתגר ואטרקטיבי.  
 • הדרישה לתוכניתני JEE גוברת, כיום JEE נחשבת לותיקה והמנוסה מבין אוסף הטכנולוגיות לפיתוח בתעשית ה-IT.
 • JAVA הינה שפה שימושית ונפוצה במשק בתחומי הטלקום, בנקאות, ביטוח, חברות אשראי, חברות ממשלתיות וצה"ל ועוד...
 • מיטב החברות בארץ עושות שימוש בטכנולוגיות JAVA ו-JEE ובין הגדולות והמובילות שבהן: Amdocs, Comverse, Mercury, SAP, Leumi Bank, IBM, ECI, EDS, NDS, Pheonix

 

מידע טכני בנוגע ל-JAVA/JEE:

שפת התכנות JAVA מציעה פתרונות למגוון רחב של דרישות ובפלטפורמות שונות ומשונות. הפורטביליות של השפה מאפשרת שימוש בה כמעט לכל מטרה – החל מיישומונים (Applets), דרך שילובה עם כלי הפיתוח בסביבת אורקל וכלה בבניית אפליקציות .Web
כיום ניתן לחלק את שפת ה- JAVA לשלושה חלקים :
JSE -  חבילת הפיתוח הסטנדרטית. הגרסה הנפוצה כיום היא 6 והגרסה האחרונה נכון לאמצע 2018 היא 9.
JEE  –  סביבה לפיתוח אפליקציות מתקדמות בצד השרת (סביבה זו הינה למעשה תוספת ל- JSDK)
JME – סביבת פיתוח למכשירים קטנים (כגון טלפונים סלולריים ו-palm) סביבה זו אינה קשורה ל-JSDK ודורשת התקנת Virtual Machine במכשירים עצמם. בשנים האחרונות פרצה סביבה פתוחה בשם Android . Android הינה מערכת הפעלה מבוססת Java  המיועדת ל- Smartphones ומהווה מתחרה מר ל- iPhone. קצב הצמיחה שלה מהיר מאוד והיא צפוייה להיות הפופולארית ביותר בשוק בתוך שנים בודדות.
JEE   משמש היום לבניית אפליקציות שרת מורכבות, מבוזרות ומספק פתרונות למגוון רחב של לקוחות. שרתים תומכי JAVA כגון Web-Logic, Web-Sphere, JBoss ועוד נחשבים למתקדמים, לאמינים וליעילים ביותר כיום בשוק. ניתן לומר שבשנים האחרונות אפשר לצפות במגמה חיובית של פתיחות בפני עולם ה- Open Source 
וככל שישנם יותר משתמשים כך הולכים התירוצים ומתפוגגים.
מלבד זאת, הפתרונות ששרתים תומכי JAVA מספקים הם כל כך מקיפים ויסודיים (למשל – הספציפיקציות כפי שנקבעו ע"י SUN ומהוות את הדרישות המינימאליות משרתים תומכי JEE כוללים גם טיפול בלקוחות CORBA, RMI).
לעובדה זו משמעות רבה מכיוון שהטיפול בלקוחות מגוונים עשוי להכביד על הפיתוח ולסרבל את סביבת העבודה אולם מכיוון שמדובר בספציפיקציות שמקורן בחברה אחת בלבד (SUN), למעשה כל השרתים תומכי JEE עובדים באותו אופן. קוד שפותח עבור שרת מסוים יוכל בקלות לעבור התאמה לשרת אחר. כמובן שאין זה אומר שאין הבדלים בין השרתים – ישנן יכולות בלתי מוגבלות לייעול תהליכים, ניהול זיכרון, סנכרון ותזמון פניות של לקוחות, הקצאות משאבים, כלי פיתוח כגון Editors ו- Deployment Tools ועוד – אך כל זאת מבלי לפגוע בסביבת הפיתוח הסטנדרטית.
שפת JAVA עשירה מאוד בכלים ופתרונות גם לעולם הקוד הפתוח. אחת מהמובילות הינה Spring אשר מהווה אלטרנטיבה אטרקטיבית ל-JEE וגם היא נכללת בהכשרה.
גם עולם ה-BIGDATA – המתאפיין בריבוי משתמשים וריבוי נתונים מקבל התייחסות מסביבות הפיתוח ב-JAVA והדור החדש של מיחשוב ענן כמו גם עולם ה-DB המודרניים אשר מסוגלים לעבד כמויות עצומות של נתונים שונים זמין אף הוא למפתחים בשפה.

 

מה קורה בשוק ?

בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמה בשוק ה-Enterprise. הפיתוח המועדף הוא ב- Frameworks כמו J2EE ו-NET.  ולא From Scratch כפי שנעשה בשפות C ,C++.

הסבה לתכנות Java

 

כיום ניתן לומר ששוק ה-IT וה- Enterprise מתחלק ל- 50% J2EE ו- 50% NET. כאשר מאפייני הפרויקטים המשתמשים ב- J2EE הם פרויקטי ענק (Extreme) ופתרונות לעולם הטלקומוניקציה.
בארץ ישנן לא מעט חברות מהמובילות בתחומן העובדות עם J2EE כגון: מטריקס, אמדוקס, קומברס, מרקורי, מוטורולה, סלקום, ECI. כמו גם חברות וארגונים ממשלתיים כמו חברת חשמל, צה"ל, בנק ישראל ועוד רבים אחרים.
הצפי הוא שהשוויון הנוח בין שתי הטכנולוגיות ישמר.

 

לגבי תנאי העסקה ישנה הנחת יסוד שמפתחי JAVA בכלל ומפתחי J2EE בפרט זוכים למשכורות גבוהות יותר מעמיתיהם העובדים בטכנולוגיות אחרות ובכללן .NET. הסיבה לכך היא מידת המורכבות והדינאמיות הכרוכות ב-J2EE. בעולם זה המפתחים נדרשים להיות עם היד על הדופק כיוון שהטכנולוגיה לא חדלה מלהתפתח ולהשתפר. משמע נדרשת יכולת לימוד עצמי טובה. בנוסף העובדה ש-J2EE היא כיום הטכנולוגיה הבוגרת ביותר בשוק יש הרבה מה לדעת – והתמקצעות בתחום אינה עניין של מה בכך.

 

מרצים:

 • בקורס JAVA מרצים מיטב אנשי המקצוע בתחום.
 • כל המדריכים בקורס הינם בעלי רקע בעבודה בשטח ובהדרכה בתחום, כולל מדריכים ממיטב חברות הייעוץ בארץ.

קהל יעד

חסרי רקע בפיתוח ומפתחים בשפות פרוצדוראליות המבקשים לרכוש מקצוע בתחום פיתוח תוכנה בסביבת JAVA/JEE.

מטרות

 • יכולת תכנון תוכנה
 • לימוד טכנולוגיית JAVA ויישומה בכלים מהמובילים בשוק כיום
 • כתיבת יישומים ב- JAVA הן בצד השרת, והן בצד הלקוח, תוך שימת דגש מיוחד על פיתוח צד השרת
 • קישוריות למסדי נתונים ומימוש עבודה "ידני" ואוטומטית (O/R Mapping) מולם
 • יכולת שילוב טכנולוגיות ב- WEB תוך יצירת מודולי WEB בסביבת JEE
 • יכולת בניית רכיבי שירותיים תוך שימוש בסטנדרטים המוצעים כחלק מ-JEE
 • להתמצא בעולם ה-Enterprise מנקודת המבט של JAVA ו-JEE
 • לשלוט במיטב הטכנולוגיות העדכניות ביותר הקיימות כיום
 • להכיר את הטכנולוגיות הנלוות הסובבות סביב הפתרונות המוצעים ב-JEE כגון XML ו-Web-Services
 • להפנים את הארכיטקטורה, עולם המושגים, המוטיבציה והאילוצים שהביאו ליצירת הסטנדרט JEE

תנאי קדם

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • מבחן פנימי באנגלית ובמתמטיקה 

חומר עזר, ת. גמר

חומר עזר:

חומרי העזר בקורס, הינם חומרים מקוריים שפותחו בג'ון ברייס או ע"י ספקיה. כל תלמיד מקבל ערכות מלוות ועושה שימוש בסביבות התרגול המתקדמות ביותר. הערכות מלוטשות ועברו כולן בהצלחה במגוון רחב של קורסים בקרב חברות שונות.

 

זכאות לתעודת סיום:

 • על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר המסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:
 • נוכחות ב 85% מן המפגשים לפחות
 • מעבר מבחנים פנימיים
 • הגשה ומעבר של פרויקט גמר מעשי

 

המשתתפים שיעמדו בדרישות המפורטות ובנוסף יעברו בהצלחה את מבחן ההסמכה (Java SE 8 Programmer Associate 1Z0-808 oracle Certified), יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם משרד הכלכלה עבור קורס "תכנות ב - JAVA" בהיקף של 388 שעות.

נושאים

שם קורס

תיאור הקורס

מבוא לתכנות

 

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש flow controlבתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.

מבוא לפיתוח מוכוון עצמים -  Object Oriented Programming

מודול זה יציג, באופן תיאורטי, את צורת התכנות המודרנית הקרויה 'תכנות מונחה עצמים'. בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית, יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה.

Java Programming Language

 

במודול זה ייושמו הן בניית האלגוריתמים והן בניית אפליקציות לפי עקרונות תכנות מונחה עצמים בסביבת JAVA. כמו כן תילמד סביבת הריצה, כלי הפיתוח ועוד חבילות תוכנה הכלולות ב-JAVAשמטרתן לסייע ולספק כלים ביד המתכנת כגון – טיפול בשגיאות, עבודה עם מבני נתונים, שליטה על ריבוי תהליכים, היכרות עם בניית ממשקי משתמש ועוד.

Introduction to SQL

 

מודול זה מציג את הטכנולוגיה הנפוצה ביותר לעבודה מול מסדי נתונים (Data Bases) לטובת יצירת, עדכון ומחיקת טבלאות. הקורס יעסוק בעיקרי השפה וביכולותיה הבסיסיות ביותר. שפת SQLמשמשת במקרים מסוימים להעברת פקודות בין תוכניות JAVAלבין מסדי הנתונים העובדים מולן.

Building Web Sites Using HTML & CSS

מודול זה עוסק בהכרת הטכנולוגיה הבסיסית ביוצר לבניית וסגנון דפי WEB. המודול ידון באופן בו פורסים רכיבי WEBעל המסך וכיצד ניתן לקלוט נתונים מהמשתמש על מנת להעבירם לשרת לביצוע חישובים. מודול זה ישמש מאוחר יותר כאשר טכנולוגיות JAVAיחוללו (ייצרו בזמן אמת) דפי HTMLעם תשובות מותאמות למשתמשי הקצה.

Enhancing Web Sites Using Java Script, DHTML & AJAX

 

מודול זה עוסק בשדרוג היכולות של דפי HTMLלטובת וידוא קלט, שיפור חווית המשתמש ע"י הפיכת הפקדים שבדף לנוחים ואינטואיטיביים יותר. מודול זה מצטרף למודול הקודם ומשלים אותו. בסופו ניתן יהיה לבנות ולסגנן דפי WEBברמה גבוהה תוך שימוש ביכולות העדכניות הקיימות כיום בצד הלקוח (בדפדפנים).

Angular 

 

מודול זה עוסק באחת מהטכנולוגיות הפופולאריות ביותר לבניית ממשקי משתמש ב-WEBלפי ארכיטקטורת Single Page Applicationונחשבת למבוקשת ביותר ליצירת Front-endאינטראקטיבי המתקשר עם שירותי רשת.

Java Web Dev & Servlets

 

מודול זה עוסק באחת הטכנולוגיות השימושיות ביותר בעולם ה-JEEלבניית מודולי WEBדינאמיים. המודול מציג את HTTP– הפרוטוקול הנפוץ לתקשורת בין לקוחות לשרתי WEBועוסק בכלים ובסטנדרטיים שעולם ה-JAVAוה-JEEמציעים על מנת לעבד קריאות HTTPולהחזיר תשובות HTTPללקוחות הקצה.

Java & Web-Services

 

מודול זה מציג את הסטנדרט הנפוץ לתקשורת בין אפליקציות – Web-Servicesועוסק באופן בו מממשים Web-Servicesבסביבת JAVA. המודול תוקף את הנושא הן מצד הלקוח – כיצד לקוחות JAVAיכולים להתחבר לשירותי רשת (גם אם הם כתובים בשפות אחרות) ולהתחבר אליהם על מנת להפעילם והן בצד השרת – כיצד ניתן לחשוף לוגיקה עסקית או שירותים הקיימים בארגון באופן סטנדרטי ללקוחות חיצוניים. המודול עוסק הן ב-XMLוהן ב-REST.

 

Spring Framework

 

מודול זה עוסק באלטרנטיבה הפופולארית ביותר כיום ל-JEEאשר מגיעה מעולם קוד הפתוח. Spring  מאפשר להשתמש בשירותי תשתיות תקדמים ללא הצורך לעמוד בתקנים המחמירים והכבדים של JEE. בכך, ניתן לשלב את היכולות שלSpring  גם על אפליקציות שאינן עושות שימוש ב-Application Server.

Springהינה טכנולוגיה בוגרת ונעשה בה שימוש מאסיבי במגוון החברות בארץ ובעולם שבחרו ב-Java  כשפת הפיתוח שלהם.

Java and Design Patterns

פיתוח תשתיות תוכנה מונחות אובייקטים מהווה חלק מכריע בהצלחת הפיתוח של מערכות המידע המודרניות.

Design Patternsהוא ענף מודרני בתחום העיצוב מונחה אובייקטים, המנסה לתת פתרונות כלליים לבעיות עיצוב ותכנון בהן נתקלים מפתחים ומעצבים של מערכות אלו. בקורס זה נלמד נושא ה- Design Patternsתוך כדי יישום בשפת JAVA.

Extreme Java 

 

מודול זה הינו מודול המיועד להפוך את הידע הנרכש ב-JAVAלמתקדם יותר ויסודי יותר. לאחר שכבר הונחו היסודות לתכנות בסביבת JAVA, מודול זה ישדרג את ההבנה בכל הקשור מ"מאחורי הקלעים" של סביבת הריצה ב-JAVAהמלווה בהיחשפות ל-APIפחות קונבנציונליים ויותר מתקדמים כגון REFLECTIONו-THREAD EXECUTORS.

מטרת המודול – הפיכת מתכנתי ה-JAVAלבעלי ידע מעל הממוצע בקרב אוכלוסיית המפתחים.

Most recent updates regarding Java

 

מטרת מודול זה היא לעדכן את התלמידים בהתפתחויות העדכניות ביותר הנוגעות לשפת  JAVA וסביבתה וזאת על מנת לאפשר לבוגרים להיות מעורבים עד כמה שניתן לקראת יציאה ל"עולם האמיתי"

המודול מתייחס הן להיבטים החברתיים והפוליטיים והן לשינויים עדכניים בתחביר ולהוספת חבילות תוכנה \ שיפורים לשפה בגרסאותיה האחרונות.

Introduction to Android

 

מודול זה מציג את עולם המובייל ב-Java. המודול עוסק בתשתיות מבוססות JAVAובמידת הפופולריות שלהן בעולם המובייל כיום. המודול מציג את פלטפורמת Androidועוסק בבניית אפליקציות לקוח למגוון המכשירים התומכים.

פרויקט מלווה

 

משך

 • הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות ותרגול מעשי רב.
 • את הקורס מלווה פרויקט מסכם של פיתוח אפליקציה המשלבת פיתוח ב-JAVA עם טכנולוגיות JEE, העוסק בכל הטכנולוגיות העיקריות הנלמדות ומקנה לתלמידים ערך מוסף בהתנסות עם התכנים הנלמדים מעבר לתרגול הנקודתי הנעשה בכיתה.

 

לימודי בוקר סניף תל-אביב:

 • 590 שעות לימוד (מתוכן 390 שעות לימוד פרונטלית הכוללות 50 שעות מיועדות לליווי הפרויקט, וכ- 200 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים)
 • שעות לימוד: 9:00-16:30, מפגשים של 8 שעות אקדמיות
 • שני מפגשים שבועיים
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים.  

 

לימודי ערב סניף תל-אביב:

 • 590 שעות לימוד (מתוכן 390 שעות לימוד פרונטלית הכוללות 50 שעות מיועדות לליווי הפרויקט, וכ- 200 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים)
 • שעות לימוד 17:30-22:00 / ימי ו' 09:00-13:15, מפגשים של 5 שעות אקדמיות
 • שני מפגשים שבועיים
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים.  

 

לימודי ערב סניף ירושלים:

 • 591 שעות לימוד (מתוכן 391 שעות לימוד פרונטלית הכוללות 50 שעות מיועדות לליווי הפרויקט, וכ- 200 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים)
 • שעות לימוד 18:00-22:00 / ימי ו' 09:00-13:00, מפגשים של 5 שעות אקדמיות
 • שני מפגשים שבועיים
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים.  
תגיות
Java   |   Full Stack Development