מבחני הסמכה – מה זה בכלל?

תוכן עניינים

תעודת הסמכה מחברות מובילות כמו מיקרוסופט, סיסקו, צ’ק פוינט, אורקל, וימוור, רד האט, סיטריקס, EMC, פורטינט, HP, LPI ורבות אחרות מהוות אסמכתא לכישורים מקצועיים ובמקרים רבים, מהווה כרטיס כניסה לתפקידים נחשקים המבוססים על הפלטפורמות הטכנולוגיות שנבדקו במבחני ההסמכה. מעסיקים מעדיפים אנשי מקצוע מוסמכים שכבר הראו ידע ומיומנויות מוכחות בבדיקות קפדניות בבחינות הסמכה.

 

איזה מבחני הסמכה קיימים?

בחינות ההסמכה הן בדיקות שבודקות ידע מקצועי טכנולוגי ממוקד על פי הקריטריונים של אותה חברה שמעניקה את ההסמכה. כמו למשל, ההסמכה הנפוצה ביותר של חברת CISCO היא- CCNA. וההסמכה הנפוצה של MICROSOFT היא MCSA ו- MCSE. כדי להשיג תעודת הסמכה בלינוקס יש לעבור מבחנים מטעם Novell Practicum או Prometric.
יש מבחני הסמכה במסלולים שונים ויש גם מבחני הסמכה שבודקים רמות ידע שונות (למשל, רמת יד בסיסית, מתקדמת ורמת הסמכה למומחים). כלומר, מי שרוצה קבל הסמכה גבוהה יותר יצטרך לעבור מבחן הסמכה רחב או מתקדם יותר באותו מסלול. למשל, כדי לקבל הסמכת CCNP של סיסקו יש לעבור בהצלחה שלושה מבחנים שונים. בבואכם לבחור מסלול לבדיקת הסמכה בדקו אם היא בינלאומית ובכמה מדינות היא מוכרת, מה נחשב ציון עובר בבחינה ואם נכשלים מתי וכמה פעמים ניתן להיבחן שוב, כמה זמן נמשך מסלול ההסמכה ובחינת ההסמכה. שימו לב שיש בחינות שמתבצעות מול מחשב בפרק זמן מוגדר אך יש גם בחינות מבוצעות ONLINE או בשיטת hands on, כלומר, באמצעות יישום מבוסס ענן בכל זמן ומכל מקום מתי שנוח לכם לעבור את הבחינה.

 

איך ניגשים למבחני הסמכה?

עם זאת, רוב בחינות ההסמכה מתקיימות במרכז מבחני הסמכה מסודר . במקרים מסויימים, כדי להגיע לבחינות הסמכה יש לעבור קורס מקצועי ייעודי מכוון להצלחה בבחינה שמקנה את כל הידע הדרוש להצלחה בבחינה. ניתן לעבור את מבחני ההסמכה במרכז בחינות הסמכה כמו זה של ג’ון ברייס – יש להגיע מצוידים באישור לאחר מילוי טופס רישום בתאריכים הייעודיים שנקבעו לאותן בחינות. מרכז הבחינות של ג’ון ברייס אידיאלי לבחינות כיוון שהוא מצויד היטב בכיתות מרווחות ומודרניות ובמחשבים ובתמיכת צוות טכני (כך שאין תקלות וניתן לעבור את המבדק בראש שקט). מדובר במרכז בחינות מוסמך מטעם החברות המובילות בשוק (Oracle , Microsoft , Cisco , CheckPoint והרשימה ארוכה) כך שיש הרבה מאוד הזדמנויות למבדקים הרשמיים של החברות המובילות בתעשיית ההייטק הבינלאומית.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...