מתודולוגיית Aglie | ג’ון ברייס הדרכה

תוכן עניינים

הילי בלזר, מנכ”ל חברת PractiProject המתמחה בהטמעת מתודולוגיות Agile ומערכות ALM, המייצגים בארץ את השירותים המקצועיים של מוצרי JIRA, הופיע בפני משתתפי קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס  ו”אנשים ומחשבים”, ושטח בפניהם את הדרך שבה משנות התפיסות שלAgile את הדרך בה אנו מנהלים פרויקטי IT בעידן החדש. ההרצאה המרתקת, שכללה את הצגת העקרונות הבסיסיים העומדים בלב הגישה לצד דרכים פרקטיות ליישום מוצלח בארגון, זוכה להתעניינות רבה בקורס ולמשוב מעולה.

הילי צטט: “בסקר שנערך בשנה החולפת בין משתמשים הפועלים במתודולוגיית Agile, דיווחו 90% מהנשאלים על עלייה ביכולת הארגון בטיפול בדרישות משתנות במהלך הפרויקט תוך עמידה במסגרת לוחות הזמנים של הפרויקט”.

ע”פ אותו הסקר ניתן לראות שהשימוש במתודולוגיות Agile תופס תאוצה השנה בתוך הארגונים. 15% מהארגונים שהחלו להטמיע את מתודולוגיית ה- Agile דיווחו על הטמעה ביותר מ-5 צוותים בארגון שלהם במהלך השנה החולפת.

הילי מדגיש כי: “כאשר מיישמים את גישות ה- Agile מצליחים לקצר את לוחות הזמנים של הפרויקטים בהשוואה למתודולוגיית מפל-המים המסורתית. זאת על ידי מקבול משאבי הפרויקט תוך מיקוד בביצוע משימות בחלקים קטנים (Sprints) אשר נעשים בתפיסה מוצרית המותאמת לספק ערך משמעותי ככל האפשר ללקוח כבר מחלקי הפרויקט הראשונים. לצד הגישה המתודולוגית יש להשתמש בכלי ניהול ייעודיים לפרויקטי Agile כגון מערכת Jira Agile, אשר ינהלו את התהליך בצורה ממוחשבת ויספקו מדדי התקדמות וכלי ניתוח בזמן אמת”.

הילי בלזר מסכם ואומר: “הטמעה מוצלחת של גישות אלו דורשות לרוב שינוי תפיסתי ולעיתים ארגוני של משתתפי הפרויקט והארגון. בעת הטמעה של Agile בארגון יש לקחת בחשבון את תהליך השינוי, ואת ההתנגדויות הצפויות של חלק מן האנשים לעצם השינוי. יש להדגיש את עקרונות ה- “אמילי” – “אני מה יוצא לי” לכל אחד מהשותפים לפרויקט”.

קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס ואנשים ומחשבים הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביותר בעולם מערכות המידע בישראל. בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי תחום מערכות המידע ומנהלי מערכות המידע בשוק הישראלי והקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ”ר בארגונים רבים. את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ”ר של ארגונים מובילים במשק כגון קוקה קולה, פלאפון וידיעות אחרונות.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...