יום העצמאות: גאוות ההייטק הישראלי

תוכן עניינים

בשעה שנחגוג 77 שנים למדינת ישראל, קשה שלא להתפעל מהפריחה המרשימה של תעשיית ההייטק הישראלית.

השנה האחרונה התאפיינה בהצלחות חסרות תקדים עבור חברות ישראליות רבות, הן בתחום המכירות והן בתחום גיוסי ההון. עסקאות ענק, פריצות דרך טכנולוגיות וחדשנות הפכו את ישראל למעצמה טכנולוגית גלובלית.

במאמר זה נסביר על תחום הסייבר בישראל ונציין מספר עסקאות וגיוסי הון שבהחלט ניתן להתגאות בהם.

תחום הסייבר בישראל

תחום הסייבר בישראל פורח בשנים האחרונות, ומהווה מוקד משיכה הן עבור יזמים צעירים והן עבור עובדים מנוסים.

אז מה זה בעצם סייבר?

סייבר הוא תחום רחב העוסק בהגנה על מערכות מידע מפני מתקפות זדוניות. מתקפות אלו יכולות להיות פריצות, גניבת נתונים, פגיעה בתשתיות קריטיות ועוד.

עסקאות וגיוסי הון:

אנטייטל (Entitle)

חברת הסטארט-אפ הישראלית שנוסדה בשנת 2021 על ידי רון נסים ואבי זצר, יוצאי 8200. החברה פיתחה פתרון חדשני לניהול הרשאות בענן, המאפשר לארגונים לנהל בצורה פשוטה וקלה יותר את הגישה של עובדים למשאבים רגישים בענן.

ארגונים רבים מתקשים לנהל את הגישה של עובדים, קבלנים ושותפים למשאבים רגישים בענן. ניהול הרשאות מסורבל, ידני וטומן בחובו סיכוני אבטחה רבים. כתוצאה מכך, ארגונים רבים חווים פריצות נתונים, גניבת מידע ודליפות מידע.

אנטייטל פיתחה פתרון חדשני המאפשר לארגונים לנהל הרשאות בענן בצורה פשוטה וקלה יותר, תוך גיוס הון בסך 15 מיליון דולר.

אנטייטיל נרכשה ע”י החברה האמריקאית BeyondTrust בסכום של 150 מיליון דולר.

אוואלור (Avalor)

חברת הסטארט-אפ הישראלית שנוסדה בשנת 2022 על ידי רענן רז וכפיר תשבי, ותיקי תעשיית הסייבר הישראלית. אוואלור מתמחה בניהול דאטה ארגוני הדרוש למנהלי אבטחת מידע המאפשרת לארגונים לאבטח את חיבוריהם העסקיים בצורה פשוטה וקלה יותר.

ארגונים רבים מתקשים לאבטח את חיבוריהם העסקיים בענן. פתרונות אבטחה מסורתיים, כגון VPN ו-Firewalls, אינם יעילים עוד בעולם הענן, והם חושפים ארגונים לסיכוני אבטחה רבים. אוואלור פיתחה פלטפורמת חדשנית המאפשרת לארגונים לאבטח את חיבוריהם העסקיים בצורה פשוטה וקלה יותר. החברה גייסה הון בסך של 30 מיליון דולר ונרכשה בעבור 350 מיליון דולר.

פלואו סקיוריטי (Flow Security)

חברת הסטארט-אפ הישראלית שנוסדה בשנת 2021 על ידי ג’ונתן רויזין ורום אשכנזי. החברה פיתחה פלטפורמה חדשנית לאבטחת נתונים בזמן אמת בענן, המאפשרת לארגונים להגן על נתוניהם מפני דליפות וגניבה.

ארגונים רבים מתקשים להגן על נתוניהם בענן. פתרונות אבטחה מסורתיים אינם יעילים בזיהוי איומים בזמן אמת. כתוצאה מכך, ארגונים רבים חווים דליפות נתונים, גניבת מידע ופגיעה במוניטין.

פלואו סקיוריטי פיתחה פלטפורמה חדשנית לאבטחת נתונים בזמן אמת בענן, המאפשרת לארגונים להגן על נתוניהם בצורה יעילה יותר. החברה גייסה סכום נמוך יחסית של 15 מיליון דולר ונמכרה תמורת כ-200 מיליון דולר – החזר של פי 13 על ההון שהושקע בה!

טאלון סייבר (Talon Cyber)

חברת הסטארט-אפ הישראלית שנוסדה בשנת 2021 על ידי עופר בן נון ואוהד בוברוב, יזמים ותיקים בתעשיית הסייבר הישראלית. החברה פיתחה פתרון חדשני להגנה מפני התקפות סייבר בעולם העבודה.

עולם העבודה המודרני הופך להיות מבוזר יותר ויותר, עם עובדים רבים המתחברים לרשתות הארגוניות ממכשירים אישיים ומרשתות ביתיות. כתוצאה מכך, שטח ההתקפה של ארגונים גדל משמעותית, והם חשופים יותר להתקפות סייבר מתוחכמות.

טאלון סייבר פיתחה פתרון חדשני להגנה מפני התקפות סייבר בעולם העבודה, היא גייסה מאז הקמתה סכום של 126 מיליון דולר ונמכרה בעבור 550 מיליון דולר תוך 3 שנים בלבד מרגע הקמתה.

דיג סקיוריטי (Dig Security)

חברת הסטארט-אפ הישראלית שנוסדה בשנת 2021 על ידי דן בנימין, עידו עזרן וגד אקוקה, יוצאי יחידות טכנולוגיות בצה”ל. החברה פיתחה פתרון חדשני לזיהוי ותגובה בזמן אמת לאיומי דליפת מידע מפלטפורמות ענן שונות.

שנתיים בלבד לאחר הקמתה דיג סקיוריטי הישראלית היא נמכרה לחברה פאלו אלטו ב-315 מיליון דולר. עד המכירה גייסה החברה הישראלית כ-45 מיליון דולר.

לימודי סייבר

הסיבות להצלחה:

הצלחותיה של תעשיית ההייטק הישראלית הן תוצאה של שילוב גורמים רבים, ביניהם:

הון אנושי באיכות גבוהה: ישראל ידועה בריכוז הגבוה שלה של סטודנטים ומהנדסים מוכשרים בתחומי הטכנולוגיה השונים.

תרבות יזמית: בישראל קיימת תרבות יזמית חזקה, אשר מעודדת יזמים צעירים להקים חברות חדשות ולפתח רעיונות חדשניים.

תמיכה ממשלתית: הממשלה הישראלית תומכת רבות בתעשיית ההייטק באמצעות מענקים, הטבות מס ותוכניות קידום.

השקעות זרות: חברות הייטק ישראליות מושכות השקעות זרות רבות מקרנות הון סיכון וממשקיעים בינלאומיים.

 

הצלחותיה של תעשיית ההייטק הישראלית הן לא רק מקור לגאווה לאומית, אלא הן גם תורמות רבות לכלכלה הישראלית. תעשיית ההייטק היא אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של המשק הישראלי, והיא מייצרת אלפי מקומות עבודה חדשים מדי שנה.

סיכום:

ההצלחות הללו הן רק קצה הקרחון. תעשיית ההייטק הישראלית שופעת בחברות צעירות ומוכשרות, המפתחות טכנולוגיות פורצות דרך בתחומים רבים ושונים.

יום העצמאות הוא הזדמנות מצוינת לציין ולחגוג את ההישגים המרשימים של תעשיית ההייטק הישראלית ולשאוף להצלחות גדולות עוד יותר בעתיד.

רוצים גם אתם להשתלב בהייטק ואולי לזכות במקום של כבוד ברשימה הבאה? לחצו כאן>>

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...