מערכת אוטומטית לחלוקת עומס התיבות בין מספר בסיסי נתונים ב- Exchange 2010

תוכן עניינים

שרתי Exchange 2010 בגרסת Standard תומך בעד 5 בסיסי נתונים ובגרסת Enterprise עד ל- 100 בסיסי נתונים. כאשר יש לנו מספר רב של תיבות אנו נדרשים לפתוח מספר רב של בסיסי נתונים ולחלק את התיבות ביניהם. צורך זה הינו משמעותי במיוחד בזמן תהליך הגירה ממערכת ישנה לחדשה או בהחלפת חומרה. לקוחות רבים ביקשו מאתנו לכתוב סקריפטים שונים ומשונים אשר בזמן הגירה יחלקו את התיבות על פני כל בסיסי הנתונים בצורה אחידה.

המנגנון הקיים בשרת Exchange 2010 נקרא Load Balanced Mailbox Provisioning והוא דלוק בברירת המחדל על כל בסיסי הנתונים של השרת. כאשר תיצרו תיבה חדשה על שרת Exchange 2010 אולי תופתעו לגלות שאינכם חייבים לציין בסיס נתונים עבור המשתמש וכאשר אתם עושים זאת השרת אוטומטית בוחר עבורכם בסיס נתונים ומבצע Load Balance על כל בסיס הנתונים הקיימים בשרת.

בכדי לדעת להשתמש במנגנון זה בצורה נבונה עלינו להכיר מספר דברים, ראשית כיצד האלגוריתם עובד: האלגוריתם מחלק את התיבות בזמן היצירה או בזמן העברה New-Move-Request בין כל בסיסי הנתונים באותו Active Directory Site של השרת אליו התחברנו. התהליך מבוצע על ידי פקודה הקוראת לתהליך מערכת הקרוי Mailbox Resources Management. השרת מאתר את בסיס הנתונים הפנויים ביותר מבחינת כמות התיבות ולא גודלם ומייצר שם את התיבות. כאשר מעבירים או מייצרים מספר רב של תיבות אלו יחולקו בצורה פחות או יותר שווה על פני כל בסיסי הנתונים של השרתים ב- AD Site.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...