משתתפי קורס מנהלי מערכות מידע של ג’ון ברייס הדרכה התארחו במרכז רפואי רבין

תוכן עניינים

במהלך הביקור הוצגו בפני המשתתפים מערכות מידע המשרתות את המחלקות השונות, כדוגמת מערכת קמליון.

המשתתפים בקרו בבנין גור שאשא והתרשמו עמוקות מהמאיצים החדשנים במרכז דוידוף המשמשים לטיפול בחולי סרטן.

דורון יצחקי אתגר את המשתתפים בהרצאה מרתקת אודות “חדשנות טכנולוגית מול יציבות תפעולית”.
דורון צטט את פיטר דרוקר, אבי הניהול המודרני שהגדיר חדשנות כ- “היכולת ליצור מרעיונות , יישומים מועילים המובילים לשינוי או שיפור”.

דורון הדגיש שקיימים 3 סוגי חדשנות “בניהול , בשרותים / מוצרים, בתפעול”.

“כדי לבנות קרקע לחדשנות, הוכשרה קבוצת עובדים נבחרים לחשיבה יצירתית והמצאתית ע”י מכוןSIT . ההנהלה מעודדת את כלל העובדים להגיש הצעות ייעול על בסיס פורטל ארגוני”.

שירותי בריאות כללית אמצו את הנוסחה לשילוב חדשנות תוך שמירה על יציבות תפעולית, ותעיד על כך העובדה שבשנים האחרונות, כולל השנה , זכה אגף המחשוב בתואר “אלוף האלופים”, בתחרות המנוהלת ע”י אנשים ומחשבים, על פיתוח והטמעת מערכות מידע מתקדמות.

דורון הדהים את המשתתפים במספרים המתארים את גודל האתגר העומד בפני אגף המחשוב בשרותי בריאות כללית: “קרוב ל- 40,000 מועסקים, 22 מיליון ביקורים בשנה אצל רופא המשפחה, 15 מיליון פניות בשנה ל-CALL CENTER , 25 מיליון דגימות מעבדה בשנה, כ- 400 שרתים, קרוב ל-200 מערכות מידע מרכזיות “.

דורון צייד את המשתתפים בתובנות, מתי לאמץ טכנולוגיה חדשה: “כאשר הפתרון מוכח כבעל ערך משמעותי לארגון במסגרת POC , כאשר הטכנולוגיה משתלבת עם האסטרטגיה הארגונית, כאשר הארגון בשל לקלוט וליישם אותה”.

ומוסיף דורון, באותה נשימה, מתי לא לאמץ טכנולוגיה חדשה: “כאשר המערכת קריטית לארגון ויש ספק לגבי חוסנו של הספק, כאשר הטכנולוגיה החדשה גורמת לאי יציבות במערכות התפעוליות, כאשר מחיר הכניסה לטכנולגיה גבוה במונחי עלות כח אדם, התנגדות ארגונית, עלות רכישה ותחזוקה “.

לדברי, בנצי שפירא, רכז אקדמי של הקורס: “קורס מערכות המידע של ג’ון ברייס – מכללת הי-טק וקבוצת אנשים ומחשבים, כולל הרצאות של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מנמ”רים ותיקים החולקים מניסיונם ומנכ”לים של חברות מובילות וכן ביקורים בארגונים שונים. כך אנחנו שומרים על הקשר עם השטח ומעניקים לתלמידים שלנו אפשרות לבדוק כיצד התכנים הנלמדים בכיתה מיושמים במציאות”.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...