סאפ -לא רק גלשן

תוכן עניינים

הכל החל בשנת 1972, כשעובדי IBM לשעבר החליטו שהם מפתחים פתרון דיגיטלי בזמן אמת לחשבונאות שכר, שהפך במרוצת הזמן ל- SAP – חברה לפיתוח מערכות ומוצרים בעיבוד נתונים. מאז הם לא הפסיקו לצמוח והיום SAP היא שחקן מפתח בתעשייה ומובילה בשוק במתן פתרונות ושירותי ERP.
ההשפעה של SAP כה דרמטית עד שאפילו יש מקצועות מבוקשים ייעודיים לשימוש במערכת SAP כמו מיישם SAP.
בכתבה שלפניכם נסקור את הפעילות של החברה, הטכנולוגיה, הפתרונות והזדמנויות הקריירה הרלבנטיות לעוסקים בתחום.

מה זה מערכת ERP

נפצח בהכרות קצרה עם מערכת ERP שהיא גולת הכותרת. אז מה זה ERP? ERP הם ראשי התיבות של Enterprise Resource and Planning , תכנון משאבים ארגוניים.
מערכת ERP מיועדת לארגונים קטנים וגדולים על מנת שיוכלו להצליח בתכנון העסקי ברכישת סחורות ושירותים, מכירה והפצה, חשבונאות, משאבי אנוש, ייצור, לוגיסטיקה.
מערכת ERP מאפשרת אופטימיזציה ואוטומציה של תהליכים עסקיים, אינטגרציה ושיתוף מידע, ניהול ותפעול ומסייעת בתהליך קבלת החלטות מבוסס נתונים ושיפור האסטרטגיה העסקית. באמצעות מערכות אלה ניתן לעקוב אחר תהליכי הפצה, אחסון המוצרים במחסנים, פעילות הייצור, לבצע שינויים באספקה, בקרה על חומרים ואפילו ניתוח של מודיעין עסקי.
מערכת זו חוסכת הרבה זמן והוצאות, מאפשרת אופטימיזציה למשאבים, מסייעת במעקב אחר עסקאות ומספקת מידע בעל ערך ממשי בזמן אמת.

מה זה  SAP

SAP היא למעשה מערכת ERP המובילה כיום בתכנון משאבי הארגון. כלי עוצמתי לתכנון, ייצור, ניהול פרויקטים, מימון, בקרת איכות ועוד.
ראשי התיבות של Enterprise Resource Planning System. לסאפ יש פתרונות מקצה לקצה, שיטות עבודה חכמות ויכולות עבודה מתקדמות.
כמו כל מערכת ERP, למערכת מודולים שונים לייעול תהליכים עסקיים כגון משאבי אנוש, מכירות, כספים, ניהול שרשרת האספקה ועוד וכל מודול של עיבוד נתונים ניתן להתאים לצרכים של הארגון, להרחיב ולשנות בהתאם את חבילת היישומים לפי הסביבה העסקית הייחודית.
היתרונות של SAP הם רבים ומכאן גם ההצלחה הבינלאומית הגדולה שלה. נתחיל בנושא הגמישות שהוזכרה, לחברה פתרונות לפי גודל הארגון, מספר העובדים, הצרכים הייחודיים וכלים מבוססים בענן. המערכת מעלה את היעילות ומחליפה תהליכים ידניים רבים בתהליכים אוטומטיים לשיפור הפרודקטיביות, הפחתת טעויות והפחתת העלויות.
הטכנולוגיה של סאפ לא מפסיקה להתעדכן ולהתחדש ולספק אוטומציה שחוסכת זמן וכסף, לרבות הקפדה על אבטחת נתונים גבוהה מפני איומי סייבר ושמירה על נתונים רגישים וגיבויים.

סאפ משתמשת בלמידת מכונה מתקדמת, האינטרנט של הדברים (IoT) וטכנולוגיות ניתוח משוכללות. גולת הכותרת היא שבמקום שהארגון ישקיע בכמה תשתיות, הוא יכול ליהנות מפתרון אחד יעיל והשימוש במערכת גם מפחית את הזמן והעלויות שקשורים בהדרכה של מערכת אחת לעובדים לעומת שימוש במגוון מערכות כמו גם את עלות המערכת ויישומה ולארגון גם יש מקור דיווח אחד שמאפשר לייצר דוחות ועדכונים מדויקים שימושיים בכל עת.
עם השנים צמחה קהילת SAP חזקה, מגובשת ודינאמית הפועלת על בסיס ערבות הדדית כך שיש מענה ולמי לפנות עם כל שאלה.

מה עושה מיישם SAP?

נכון לכתיבת שורות אלה, SAP עצמה מעסיקה 102,4000 עובדים ברחבי העולם ב-140 מדינות. ובנוסף, הפורטפוליו הרחב של מערכות SAP יצרו גם תפקידים מותאמים על מנת למקסם את הפוטנציאל של המערכת כמו מיישם SAP האחראי להטמעת המערכת בארגונים העושים שימוש במערכות SAP. אופן יישום התוכנה הרחב והגמיש הוא זה שיצר את האופציה למעשה של תפקיד ייחודי כמו מיישם סאפ.
מדובר בעבודה דינאמית ומתגמלת. המשכורת ההתחלתית למיישם מתחיל היא של 15,000 ₪. העבודה עצמה מאתגרת ומעניינת: מיישם SAP אחראי על סביבת ה-SAP בארגון, מתכנן ומתקין יישומי SAP בהתאמה אישית לצרכי הארגון ומסייע ביצירת תשתית השרתים, ניתוח צרכי הארגון, אפיון עסקי וטכני, שילוב מנצח בין פיננסים ללוגיסטיקה, בקרת איכות, שיפור הביצועים ועוד.

קורס SAP הוא קורס מעשי בקונספט של hands on לרבות התנסות במשימות תוך כדי הלימודים, בניית תיק עבודות אישי לכל סטודנט להצגה בראיונות עבודה. הוא מתאים למי שרוצה ללמוד את המערכת וכן לבודקי תוכנה, מתחי מערכות ועוד.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...