מהי פלטפורמת Tableau?

תוכן עניינים

בניגוד למערכות רבות אחרות, Tableau אינו דורש ידע טכני או מיומנות בתכנות ולכן, הוא הפך לכלי כה אטרקטיבי ושימושי. הגדולה שלו היא בכך שהוא מציג הדמיה חזותית (ויזואליזציה) של הנתונים, כך שמבחינה גרפית ניתן להבין אותם בקלות ובמהירות – אלמנט המקצר את תהליך העיבוד.
הפלטפורמה מתחברת לכל מקורות הנתונים של הארגון ומרכזת אותם במקום אחד ותומכת בצורות שונות של הצגת נתונים מטבלאות אקסל ועד קבצי
PDF. האנליסטים והמשתמשים השונים יכולים לגשת לנתונים בכל זמן ומכל מקום, בין אם מהמחשב השולחני או מהטלפון הנייד.
Tableau הוא כלי גמיש המציע גם פיצ’רים למפתחים המעוניינים לעצב תרשימי זרימה, הדמיות ודוחות וכן כלי שיתוף המפשר לשתף מידע עם משתמשים אחרים.

היתרונות הבולטים של טבלאו הם רבים:

אין ספק שלשימוש במערכת יתרונות רבים המשתנים ממשתמש למשתמש. להלן סקירה של היתרונות המרכזיים בגרסת ה-PRO אך גם בגרסא החינמית:
ויזואליזציה של נתונים – היתרון המוביל הוא שאפשר ליצור לוח מחוונים וגרפים שונים ומגוון אמצעי המחשה חזותיים על מנת לחקור את הנתונים ברמה מעמיקה במיוחד ומזוויות שונות. הייצוגים משתנים בהתאם לבחירה לעומת אקסל למשל בו הנתונים מופיעים רק במסגרת של טבלה. אפשר לבחור בייצוגים ציוריים, צבעים שונים, הדגשות ועוד אלמנטים המאפשרים להפיק תובנות שקשה לעיתים להפיק ממבט בגיליון נתונים אלקטרוני. הכנת ווריאציות הוויזואלית כשלעצמה מהירה מאוד ומשדרגת משמעותית את חוויית המשתמש.
ממשק ידידותי – יתרון נוסף הוא שהמערכת מתאימה גם למי שאין כישורים טכניים ורוב התכונות ניתנות להבנה פשוטה בצורה אינטואיטיבית על ידי טכניקת גרור ושחרר. באקסל למשל, צריך לדעת כיצד לחפש את הנתונים ואילו ב-
Tableauהחיפוש הוא פשוט מאוד לביצוע ללא ידע מקדים בעיבוד נתונים. אפשר גם להתאים את התצוגה בצורה אופטימאלית למכשיר טלפון נייד או למחשב.
אינטגרציה בין נתונים – הכלי מהווה גורם מאחד לכלל הנתונים המגיעים ממקורות רבים ומתאים במיוחד לארגונים עם ערוצים וממשקים רבים, בין אם במסדים במחשב או בענן,
SQL ואורקל. הצלבת הנתונים בכמויות גדולות וממקורות שונים מאפשרת ראייה מערכתית מקיפה יותר וכן שימת דגש לפרטים הקטנים והכל במרכז שליטה אחד. כדי להתחיל בעבודה עם Tableau יש לחבר את התוכנה לכל מאגרי הנתונים האופציונאליים בין אם מידע על מוצרים, מכירות, הזמנות.
נתונים בזמן אמת – אחד מהיתרונות של המערכת קשור לכך שהיא מאפשרת ניתוח נתונים בזמן אמת כך שזמן התגובה קצר ומהיר יותר ומאפשר לחברות להסיק מסקנות רלבנטיות ואקטואליות. הכוח הגדול של הפלטפורמה טמון במהירות שלה – הקצב המהיר בה היא מנתחת מאות מיליוני שורות ונותנת את התשובות הנדרשות תוך מספר שניות. אפשר גם ליהנות מאוטומציה של המערכת כאשר מגדירים כללים אוטומטיים ומקבלים נתונים אוטומטיים לפי הנתונים שהוגדרו מראש.
להתחבר מכל מקום – גרסת הענן של
Tableau שימושית במיוחד כי היא מאפשרת להתחבר בכל זמן ומכל מקום ומתאימה גם לעבודת שטח או לעבודה בעת נסיעות עסקיות.
מהירות הלמידה – בשל הממשק האינטואיטיבי קל מאוד ללמוד את הכלי ולהשתמש בו ביעילות רבה. מעבר לכך, כאשר משווים עלות תועלת ניתן להבחין שהמחיר אטרקטיבי מאוד ביחס למה שמקבלים ולזמן ולמשאבים שחוסכים בשימוש בכלי. אגב, יש גם גרסה חופשית לשימוש בשם
Tableau Public. בכל מקרה, אין צורך בתחזוקה ואפשר רק לעדכן גרסאות כאשר הן משוחררות לאוויר העולם.
בקרה תמידית – הפעילות במערכת פשוטה ורפלקטיבית. בכל שלב בעבודה, ניתן ליצור תמצית של הנתונים, לשתף נתונים או לתקן נתונים ולראות כיצד כל שינוי או תיקון בא לידי ביטוי בתוצאות. החישובים מהירים, אפשר להבין מהי סטיית התקן וליהנות משלל פונקציות לעדכון הנתונים, להציב מטרות ויעדים.

הסיפור של Tableau

על פי נתונים, בשנת 2020 יפיק העולם פי 50 מכמות הנתונים שהופקו 2011 וארגונים יעמדו בפני זרם נתונים אדיר. Tableau מסייעת להתמודד עם מסה אדירה של נתונים. החברה היא חברת תוכנה המתמקדת בהדמיית נתונים ובינה עסקית. היא החלה את דרכה במחקר שנערך באוניברסיטת סטנפורד במחלקה למדעי המחשב בין השנים 1999-2002 ולאחר מכן נוסדה כחברה בקליפורניה בשנת 2003 על ידי כריסטיאן שאבוט, פאט הנרהאן וכריס סטולטה, שהתמחו בטכניקות הדמיה לחקר וניתוח מסדי נתונים יחסיים. בשנת 2013 היא הפכה לחברה ציבורית וגייסה מיליוני דולרים. כיום היא יושבת בסיאטל במדינת וושינגטון ומעסיקה מגוון מוחות בתחום ה-BI . במהלך השנים החברה זכתה בפרסים יוקרתיים רבים וחברות רבות בינלאומיות משתמשות במערכת כחלק מהפעילות העסקית שלהן.

Tableau הוא כלי BI עוצמתי ובמסגרת לימודי BI וקורס BI בינה עסקית תוכלו ללמוד את הכלי ועוד רבים אחרים להצלחה בניתוח נתונים וניהול אינטליגנציה עסקית בדרך הטובה ביותר.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...