עם מי להתייעץ בבחירת תחום לימודים בהייטק?

תוכן עניינים

 

הצעד האותנטי: לראיין אנשים מהתחום

אין כמו עדות מהשטח. נסו לחפש נציג מהתחום בו אתם מתעניינים. אם למשל, החלטתם שקורס חוויית משתמש מדבר אליכם חפשו מנהל חוויית משתמש, שעובד בתחום מזה מספר שנים ויכול לנדב לכם פרטים על העבודה בפועל.  הכינו מראש רשימת שאלות של דברים שמעניין אתכם לדעת. כמו למשל:
אילו כישורים נדרשים כדי להתקבל לעבודה, האם אפשר לעבוד בתחום בתור עצמאי, כמה מרוויחים בתחום, אילו אתגרים הוא חווה לאורך הדרך, מהן ההזדמנויות לקידום ואילו טיפים הוא יכול לתת לכם שאולי יוכלו לסייע לכם בקבלת ההחלטה ובעבודה עצמה.

  • טיפ: כדאי לפנות לפחות לשני אנשים שעובדים בתחום, כדי להתרשם מחוות דעת שונות ורצוי כאלה שהשתלבו במסגרות תעסוקתיות שונות. למשל,  מנהל חוויית משתמש בחברת פרסום ויועץ חוויית משתמש פרילנסר, כדי לבחון את העבודה בתחום משתי זוויות נפרדות. זכרו שחוות הדעת הן סובייקטיביות. יתכן שאחד יהיה מרוצה מהתחום שבחר ואילו השני היה בוחר אחרת. הדיווח שלהם מבוסס בסופו של דבר על חוויה אישית וכדאי לעבד את המידע משני מקורות ואפילו יותר ולבדוק אם בהתבסס על המידע שנמסר לכם ,זהו באמת התחום בו תרצו להשתלב בעתיד. אפשר לנסות להצטוות למישהו שעובד בתחום ליום בעבודה על מנת להתרשם בפועל מהעבודה עצמה, סביבת העבודה, העיסוק וכדומה.

הצעד האקטיבי: לבצע תחקיר ברשת

בעידן הדיגיטלי קל יותר מתמיד למצוא מידע ברשת על קורסים רלבנטיים עבורכם. כל שצריך זה  לבחור מספר כיוונים מקצועיים כמו קורס QA או קורס JAVA ולחפש חומר על הקורסים ותחומי עיסוק אלה במנוע החיפוש של גוגל. תוכלו להשתמש בשאילתות חיפוש ממוקדות כמו “מה עלי לדעת על עבודה בבדיקות תוכנה” או “כמה מרוויחים בתכנות JAVA”.  התייחסו למבחר מקורות בין אם כתבות מגזין, מאמרים שכתבו מומחים מהתחום, ידיעות תקשורתיות, תוכן מגוון המתארים את אופן העבודה, פוטנציאל קידום, שכר ממוצע, פיתוחים מעניינים בכל תחום ומי הן חברות המגייסות. ידע זה כוח! למדו את התחום המבוקש מכל הכיוונים  ונסו להבין אם אכן מדובר בתחום שנראה שיש בו אופק מקצועי ואכן מתאים לסט הכישורים ולמפרט
השיקולים שלכם בבחירת כיוון תעסוקתי.

  • טיפ: מומלץ לחפש גם פורומים מקצועיים או להצטרף לקבוצות רלבנטיות בפייסבוק ובלינקדאין בהן

אפשר להתייעץ אונליין עם כאלה שעובדים בתחום או מומחים לגיוס בהייטק, שיוכלו לספק חוות דעת על התחום מהפרספקטיבה של גיוס מועמדים. אפשר להעלות גם שאילתה בנוגע ליתרונות ולחסרונות של כל תחום, לבקש המלצות היכן ללמוד, לאסוף שמות של המרצים המובילים בתחום
וכל מידע שיעזור לכם לגבש דעה.  שימו לב שקיימים גם מבדקים וירטואליים, שיכולים לתת לכם מושג לגבי תחומים בהייטק שלא  חשבתם עליהם. המבדקים הללו מציגים לכם מגוון שאלות אמריקאיות הנוגעות בהעדפות מקצועיות, מאפיינים אישיותיים, סגנון חיים וכדומה ועל פי שקלול התשובות שמסרתם מציגים רשימה של  תחומים רלבנטיים מהתעשייה. אפשר לנסות לבצע פעמיים את המבדק כדי לבחון אמינות ועקביות  בתשובות.

הצעד המקצועי: פגישת ייעוץ

כל כך הרבה אופציות ואין לכם מושג במה לבחור? לא רוצים לפספס קורסים שאולי לא הכרתם והם “הדבר הבא” בתעשיית ההייטק? הבשורות המשמחות הן שיש למי לפנות ועם מי להתייעץ מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות במכללת ג’ון ברייס.  צוות יועצי הלימודים יחשוף בפניכם את מסלולי הלימוד השונים, סילבוס של כל קורס רלבנטי  אפשרויות תעסוקה תוך התייחסות על הנתונים האישיים שלכם והתאמתכם לתוכניות הלימוד.
בנוסף, ניתן להיכנס לשיעור צפייה כדי להתרשם מכיתות הלימוד המאובזרות, נבחרת המרצים  והתכנים הנלמדים.  קיימות גם אופציות למבדק מיון מקצועי שיעזור לכם לגבש החלטה וכן אפשרות להגיע גם בימים פתוחים למכללה ולהיחשף לכל תוכניות הלימוד ממגן סייבר ועד מפתח BI.

מוכנים לתכנן את הקריירה שלכם בהייטק? התייעצו עם המומחים ותוכלו לבחור כיוון

 

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...