כיצד להפוך למקצוענים בפיתוח תוכנה

תוכן עניינים

פיתוח תוכנה הוא תחום מבוקש מאוד ולכן רבים רוצים להשתלב בתחום לאחר הכשרה ייעודית. יחד עם העליה בכמות העוסקים בתחום מתעוררת המודעות להתפתחות אישית והחשיבות הרבה הטמונה במיתוג אישי מקצועי על מנת להשיג עבודה נחשקת, להתקדם בסולם הדרגות ולנהל מו”מ כשידכם על העליונה. גם אחרי שהשתלבתם בתחום ונכנסתם לתפקיד הראשון, כדאי להמשיך ולבסס את מסלול הקריירה ולהמשיך להתפתח בתור מקצוענים בפיתוח תוכנה, כך מעסיקים ומגייסים יחזרו אחריכם ולא להפך.
לפניכם מספר שלבים איך להפוך למפתח תוכנה מומחה:

פיתוח מיומנויות טכנולוגיות

להשקעה יש תוצאות וכדאי ללמוד מגוון טכנולוגיות אשר רלוונטיות לביצוע התפקיד וקידום בתחום בין אם מדובר בשפות תכנות או בהעמקת הידע במסדי נתונים.
נסו לתעדף טכנולוגיות מרכזיות או תוכנות מסוימות, שיכולות לקדם אתכם יותר ולאפשר לכם למקסם את התפקיד. בין אם מדובר בידיעת שפות תכנות כמו Java, Python, C או HTML  או התמחות בתחומי הפיתוח הנחשקים כמו תכנות בשפת JAVA לכתיבת יישומים, שילוב טכנולוגיות ב- WEB תוך יצירת מודולי WEB בסביבת Spring ועוד או תכנות בסביבת NET Core. ופיתוח Full Stack באמצעות Angular ו-# C לפיתוח מגוון מערכות כגון יישומי קצה ומערכות ברשת הארגונית או בענן.

היו תמיד עם הפנים קדימה

במסגרת התפקיד שלכם חשבו איך ניתן להרחיב את הידע, להעמיק ולהתפתח במשרה כך שיהיה לכם מצד אחד יותר מעניין ומצד שני, גם תוכלו להביא יותר ערך.
כדאי להתעדכן בחידושים האחרונים בתחום על מנת להציע ערך מוסף ולהביא חדשנות טכנולוגית לארגון. הרבו להשתתף בסדנאות, כנסים והאקתונים על מנת לאתר את המגמות הבאות. למשל, פיתוח בתחום ה-BI שהפך למבוקש מאוד במסגרתו מפתחים רכיבים בשכבות שונות במוצר, רכיבי צד שרת וצד לקוח, ביצוע אינטגרציה בין מספר מקורות נתונים ועוד.

ללמוד מאנשים מנוסים

חפשו מנטור, איש מקצוע ותיק ומנוסה בתחום, שיוכל להדריך, לכוון ולתמוך בהתפתחות הקריירה שלכם וכן לחשוף אתכם גם להשתלמויות מקצועיות, ימי עיון, כנסים ולהזדמנויות קריירה. התייעצו עם המומחים והוותיקים בתחום אודות המסלול שהם עברו ותחנות חשובות מכוננות בדרכם המקצועית על מנת לסמן לעצמכם מטרות ויעדים וללמוד מניסיונם.
רצוי גם לייצר קשרים ושיתופי פעולה עם מומחים טכניים נוספים וללמוד מהם כיצד להרחיב את הפרספקטיבה, להחליף עמם ידע טכני, ללמוד על שיטות עבודה חדשות ולהעמיק את הידע הקיים.

אתגרו את עצמכם

אל תנוחו על זרי דפנה אלא תמיד חשבו על הצעד הבא. תכננו היטב את מסלול הקריירה שלכם וקבעו מטרות ויעדים על מנת להבין איפה תרצו להיות בעתיד.
חשבו איך תוכלו לשכלל את הכישורים שלכם וגם להתמקצע בפתרון בעיות טכניות מורכבות, כדי לדעת יותר ולהתמודד עם אתגרים שאולי טרם התמודדתם אתם בעבר. למשל, אם בעיקר עסקתם בפיתוח למערכות הפעלה חשבו איך תוכלו לעסוק כעת בנישות נוספות כמו פיתוח אפליקציות או בפיתוח של משחקי מחשב.

למדו קורסים מתקדמים

אל תפסיקו ללמוד ולהתפתח לרגע. במסגרת התוכניות לעתיד, חשבו על הקורסים שתוכלו ללמוד על מנת להתמקצע ולהתאים לתפקידים בכירים ותפקידי מפתח בתחום. קורסי פיתוח כמו פיתוח ב- Angular, שהינה פלטפורמת פיתוח מערכות Web צד לקוח מבית Google הנכתבת באמצעות typesciprt או קורס להכשרה של DevOps Engineer – המקנה הבנה וידע בארכיטקטורת Microservices וכיצד לתכנן מעבר ממוצר Monolith ל – Microservices, בניה ופיתוח של Infrastructure as a code using Terraform ועוד.

לשאוף קדימה

אל תחששו להגיש מועמדות לתפקידי תכנות ופיתוח בכירים כמו ראש צוות פיתוח ולשלב בין האתגר שטמון בפיתוח לאתגרים ניהוליים. בדקו מה נדרש מכם על מנת להגיש מועמדות לתפקידים בכירים יותר ובדקו כיצד תוכלו להשלים את הידע הרלוונטי כדי להגיע מוכנים לתפקיד ועם יתרון תחרותי.

רוצים ללמוד מכל מקום ובכל זמן שנוח לכם? לחצו כאן >> JB Online Academy קורסי תכנות אונליין

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...