ייעוץ תעסוקתי לבחירת המקצוע הנכון

תוכן עניינים

פעמים רבות נגלה שאנחנו צועדים באופן אוטומאטי בעקבות חלום ילדות להיות “רופאים” או “עורכי דין”, כשבפועל המקצועות האלה כבר לא מדברים אלינו ולא מתאימים עבורנו.
חוץ מזה, שוק העכשווי שופע הזדמנויות מקצועיות שלא היו קיימות בעבר ולכן, חשוב להכיר את כל האפשרויות ולבחור מתוך היצע רחב ומגוון את האפשרות הטובה ביותר.

 

איך ייעוץ תעסוקתי יכול לסייע לכם?

בלבול ותסכול הם רק חלק מהתחושות שמלוות את מי שלא יודעים באיזה עיסוק לבחור, אך היות ומדובר בהחלטה משמעותית עם השלכות לטווח הארוך, מומלץ בעת תהליך של בחירת מקצוע להיוועץ עם המומחים וליהנות משירותי ייעוץ תעסוקתי.
ייעוץ תעסוקתי מהווה דרך מצוינת לבחון את האופציות שעומדות לפנינו בשוק ולעשות את הבחירה המושכלת בהתאם לנתונים האישיים והמקצועיים. התערבות מקצועית יכולה להאיר את עיניכם לגבי דברים שלא לקחתם בחשבון ולהעניק פרספקטיבה נוספת של חוות דעת אובייקטיבית.

 

מה הוא ייעוץ תעסוקתי?

מדובר בייעוץ אישי ומעמיק הניתן על ידי יועצים תעסוקתיים שמתמחים במתן ייעוץ קריירה, כשהם מתייחסים לכל הפרמטרים שהינכם מביאים לתהליך החיפוש. בין אם אלה נטיות ויכולות טבעיות, תחומי עניין, הישגים לימודיים, הכשרה מקצועית, תעודות, תארים, העדפות ושאיפות, אם אתם טיפוסים של עבודות שטח או עבודה משרדית, אם אתם מעדיפים מקצועות המחייבים חשיבה אנליטית, עבודה מול מחשב או עבודה עם קהל ועוד.
המטרה של ייעוץ תעסוקתי הוא להציב בפניכם את העיסוקים הנכונים והטובים ביותר עבורכם.

 

אל תיכנעו ללחצים

יש לזכור שכל אחד מאיתנו הוא אדם אחר, עולם ומלואו ולכן, לכל אחד מאיתנו יתאים מקצוע אחר. ההחלטה המקצועית היא לרוב אינדיווידואלית ומבוססת על היכולות והמיומנויות של כל אחד תוך שימת דגש על פרמטרים שמשחקים תפקיד לא פחות חשוב בבחירת המקצוע, כגון מידת הביקוש לאותו מקצוע, השכר של אותו מקצוע, הסיכויים להתקבל לעבודה וכולי. בבחירת קריירה, חשוב לא ללכת בעקבות החברים או להיכנע לתכתיבים חברתיים או ללחצים, אלא לבחור את המקצוע בו תרגישו סיפוק מקצועי ואישי.

יעוץ קריירה להגשמה מקצועית

ייעוץ תעסוקתי הוא שלב מהותי בדרך לבחירת קריירה ורצוי לעשות אותו בהקדם, כדי להתחיל מנקודת פתיחה מודעת, כשאתם יודעים יותר מה מתאים לכם ללמוד או במה תרצו לעסוק בעתיד. כיצד זה עובד? במהלך ייעוץ תעסוקתי עונים על שאלון אישי לצורך מיפוי הרצונות והיכולות, עוברים ראיון אישי עם יועץ תעסוקתי או פסיכולוג תעסוקתי ובחלק מהמקרים גם מבחן לצורך זיהוי ההתאמה לתפקידים ולאחר מכן שיחת משוב מסכמת במסגרתה נבחנות האפשרויות בהתאם למבחן ולנטיות המקצועיות האינדיווידואליות שלכם.
לאחר הייעוץ התעסוקתי, ניתן לבחון מוסדות לימוד פוטנציאליים, מסלולי לימוד אפשריים, לשפר את הסיכויים לקבלה או לחפש עבודה שמתאימה לתחום בו תרצו לעסוק.
פעמים רבות, במהלך תהליך של ייעוץ תעסוקתי תגלו שיש כיוונים אחרים שאפילו לא חשבתם עליהם בבחירת קריירה. ממגוון האפשרויות שיוצגו לפניכם תוכלו לבחור איך להתקדם כדי להוציא את הפוטנציאל לפעול, כמו למשל, לעשות הסבה מקצועית או לעבור הכשרה מקצועית כדי לקדם את האפשרות להשתלב בתפקיד אחר במסגרת החברה בה אתם עובדים או להשתלב בתחום בו לא עסקתם עד כה.

 

ייעוץ תעסוקתי לצורך ייעוץ קריירה מומלץ מאוד, כיוון שהוא יכול לסייע לכם לבחור בכיוון שלא חשבתם עליו ומתאים לכם יותר. לפעמים צריך עזרה של מומחים כדי להגיע לתחום הנכון עבורכם.

לא בטוחים מה כדאי לכם ללמוד? לחצו להכוונה >

הקליקו כאן לכניסה לעמוד הדרושים שלנו>

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...