איך להתמקצע בניתוח מערכות מידע בגישת UML

תוכן עניינים

המנתחים למעשה מתכננים את מערכת המידע בהתאם לדרישות החברה, ושלב זה קריטי בהמשך לפיתוח, תפעול וניהול המערכת ומהווה את התשתית והיסודות לקיומה של המערכת.
לכן, יש צורך במקצוענים שיחקרו את הארגון, לקוחותיו, יבינו את הממשקים הקיימים, ינטרו את דרישות החומרה והתוכנה, כל זאת כדי שבהמשך המערכת תפעל כמו שצריך ואכן תענה באופן ממוקד ומדויק על מטרות וצרכי הארגון לאורך זמן ובעיקר גמישה לשינויים.

מדוע ללמוד UML?

 

נתחיל מכך שהגישה הפופולארית והנפוצה ביותר בעולם כיום לניתוח מערכות מידע היא גישת UML, ראשי תיבות של Unified Modeling Language – שפת מידול מאוחדת.
זו היא שפת מפרט ויזואלית מאוד ולכן היא מאפשרת תיאור מופשט של המערכת מצד אחד וכניסה לפרטי פרטים מצד שני. מאפשרת לתקוף ולתקף מכיוונים שונים וכמו כן נחשבת למרבה השמחה גם לשפה קלה יחסית ללימוד.

חברות רבות מחפשות כיום מנתחי מערכות בגישת UML ושווה להתמקצע בנושא. התחום מתאים מאוד לבעלי רקע קודם במחשבים, כגון בוגרי מדעי המחשב, תוכניתנים, מהנדסי תעשייה וניהול, אך גם אקדמאים ומנהלים יוכלו למצוא בו עניין רב ולהשתלב בסיומו בתהליכי אפיון מערכות המחשוב בחברה.

קורס ניתוח מערכות בגישת UML מכשיר את הלומדים לעסוק פרקטית בתחום, משלב הגדרת הדרישות, האפיון העיצוב הבדיקות והפיתוח כולל הדרכה והטמעה תוך היחשפות לטכנולוגיות ומערכות המידע המובילות כיום.

קורס UML בג’ון ברייס מכללת הדרכה מתחלק לשני מסלולים: מסלול למנהלים שמתמקד בניתוח מערכות על פי עקרונות שונים, קרוי לעיתים BA – Business Analysis ומסלול ניתוח מערכות מורחב, שכולל את כל החומר שנלמד בקורס מנהלים בתוספת נושאים טכניים רחבי היקף לקשר בין הגדרת המערכת לצורת המימוש של המערכת.

 

מה חשוב ללמוד כדי לעבוד בניתוח מערכות בגישת UML?

כדי להבין יותר את הגישה, חשוב ללמוד גם את הגישות הקלאסיות של ניתוח מערכות מידע, ביניהן מתודולוגיות מובנות שונות.

כמו כן, יש להכיר מקרוב את כל השיטות לאיסוף מידע ונתונים, לבצע עקיבות אל מול התהליכים והבדיקות זאת במטרה כדי לגבש תוכנית פעולה לאפיון ופיתוח מערכות מידע איכותיות. היות וההתאמה בין המערכת לצרכי הארגון היא קריטית להצלחת המערכת, לומדים בקורס UML גם כיצד להגדיר דרישות שונות, לתעד אותן ולהציג אותן בצורה טכנית נכונה כך שהמערכת תדע “לקרוא” אותן בדרך הטובה ביותר.

כמובן שהפיתוח הוא ביחס ישיר לסוג המערכת ולכן, חלק מהעניין הוא להכיר מערכות ליבה שונות של הארגון כגון מערכת ERP, מערכת CRM משלב בארכיטקטורה של המערכות, דרך הטכנולוגיה ועד ניהולן השוטף.
בין הטכנולוגיות שחשוב ללמוד כבסיס לניתוח מערכות, ניתן למצוא את עולם ה- WEB ,C# ,SQL ,Cloud Computing ,SOA ,BPM ועוד טכנולוגיות נפוצות לפיתוח ומימוש מערכות מידע שיש להבין בהם כדי לנתח נכון את המערכת.

נושא אבטחת המידע משחק תפקיד חשוב בפיתוח המערכת ובמהלך קורס UML לומדים הסטודנטים על ניהול אבטחת המידע בארגון בצורה מעמיקה כדי להבטיח שהמערכת תהיה מוגנת היטב.
את שלב ה- UML הקורס מלווה כלי Case החשוב ביותר לתיעוד ובניית מודל נכון וגמיש לשינויים, שימוש בכלי Case הינו מנגנון מתקדם לתמיכה בתכנון ובפיתוח מערכות מידע והלומדים בקורס לומדים כיצד להשתמש בו במשימות השונות ובהצגת פרויקטים בתחום.

בנוסף, לומדים בקורס נושאים מהותיים בעבודה בתחום דוגמת ניתוח מערכת בסביבת מובייל, אבטחת איכות תוכנה, ניהול תצורה ועוד.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...