התחומים המרכזיים בבינה עסקית

תוכן עניינים

בעידן הביג דאטה, ארגונים מוצפים במידע ועליהם למפות את הנתונים כדי לחלץ מתוכם תובנות שיהיו שימושיות עבורם. מידע זה משמש גם כמודיעין עסקי – להבין מה קורה בענף ספציפי, היצע וביקוש, מגמות מובילות וגם כדי לבחון דרכים חדשות להרחיב את הפעילות. תחום ה-BI והבינה עסקית כוללת מספר תחומים מרכזיים, שכל אחד מהם הוא עולם בפני עצמו: שירותי ענן, דשבורדים, אחסון מידע וניתוח מערכות BI ולכל תחום נדרשים אנשי מקצוע בעלי הידע הממוקד, העדכני והמשוכלל ביותר בתחום לאיוש משרות מרתקות בתעשיית ה-BI.

לפניכם מידע על כל תחום וכיצד תוכלו באמצעות קורס ייעודי למנף את דרככם המקצועית.

BI בשירותי ענן

כיום הגישה למידע מהירה ופשוטה יותר מאי פעם הודות לשירותי ענן. המידע נשמר בענן ובאמצעות כלים מבוססי ענן כמו שיתופי קבצים ואחסון מידע בענן (למשל, דרופבוקס), מסייעים לבצע תהליכים של בינה עסקית בצורה גמישה, בכל זמן ומכל מקום. על פי נתונים מתוך מאמר שפורסם בפורבס (2017 State Of Cloud Business Intelligence מאת Louis Columbus), נראה שנעשה שימוש גובר במערכות בינה עסקית בענן.
כך למשל, אמזון שירותי אינטרנט (AWS) היא פלטפורמת הענן המועדפת על ידי 73% מהחברות המפרסמות אפליקציות BI, 40% מתוכננים להגדיל את ההוצאות על ענן פרטי ו -34% מעוניינים להגדיל תקציבים עבור פלטפורמות ענן הציבור. 33% מהמפעלים מסתמכים על יישומי BI מבוססי ענן ציבוריים כיום ו31% מהנשאלים משתמשים ב- Cloud Business Intelligence (BI), גידול של 6% לעומת שנת 2016. עוד עולה מהכתבה שGoogle Analytics ו- Salesforce הם שתי הפלטפורמות המועדפות של צד שלישי עבור שימושים של BI בענן. כמו כן, מרבית הארגונים מעדיפים מערכות CRM ו-ERP בענן מאשר מוצרים כאלה PREM-ON.

לוח מחוונים לניתוח עסקי

לוח מחוונים (דשבורד) הוא כלי BI המציג נתונים ואת הביצועים של העסק (מדדי KPI). זהו סוג של מרכז מידע הכולל התאמה אישית ואפשרות להשתמש נתונים בזמן אמת ממגוון מקורות. ההצגה החזותית של דשבורד זה מאפשר להבין ולנתח נתונים מורכבים בדרך ידידותית ומהירה. באמצעות דשבורד ניתן לאסוף ולנתח נתונים ולבנות לוחות ולייצר דוחות ולגבש אסטרטגיה עסקית אפקטיבית. לרוב מעלים נתונים על ידי קבצי אקסל וחשוב מאוד לשמור על אמינות הנתונים על מנת לקבלת תמונת מצב עדכנית.

ניתוח מערכות BI

עם כניסתן של מערכות BI לשימוש בתחום הבינה העסקית, החל הביקוש הרב לתפקידי ניתוח מערכות BI. אנליסטים אלה למעשה מגדירים את הצרכים של כל ארגון במערכת BI ומנתחים את המידע על מנת שניתן יהיה להפיק ממנו תובנות עסקיות וכך לקבל החלטות מושכלות יותר, ליעל תהליכים ולהגדיל רווחיות. כלומר, הם מייעלים את המידע שנצבר במערכות BI. תפקידם כולל כתיבת מסמכי איפיון פונקציונליים וטכניים וכן יצירת קשרים בין הנתונים השונים, כולל בקרת איכות על הנתונים והעברת הממצאים.

למידת מכונה

אחד התחומים המסקרנים בבינה עסקית הוא למידת מכונה. מדובר בטכנולוגיית ניתוח מידע בדמותן של מכונות המבוססות על אלגוריתם שלומד את הנושא ומעבד את המידע המבוקש מתוך דוגמאות. על סמך הדוגמאות הללו הוא מפיק ומציג מסקנות שמאפשרות לחברות לקבל החלטות מבוססות. התחום כולל מגוון רחב של יכולות לימוד על ידי מכונה למשל, Supervised learning, un-supervized, deep learning ועוד. אלה מספקים פתרונות למפתחים ולאנשי חקר נתונים כאשר בתחום זה נעשה פיתוח בשפות כמו Java, scala, python, R.
קיימים קורסים מקצועיים רבים בהם תוכלו לקבל הכשרה מקיפה בבינה עסקית – מקפצה לקריירה באחד התחומים המרתקים ביותר בתעשיית המידע בעידן ה-BIG DATA.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...