יורו 2024 – לא רק כדורגל

תוכן עניינים

אליפות אירופה בכדורגל, הידועה גם בשם “טורניר היורו”, היא אחד מהאירועים הגדולים והנצפים ביותר בעולם הספורט. 24 הנבחרות הטובות ביותר באירופה מגיעות להתמודד על התואר הנחשק “אלופת אירופה”.

הטורניר הקרוב מסתמן כחגיגה של כדורגל, אך לא רק, אלא גם כתצוגה של חידושים טכנולוגיים מרהיבים שישפיעו על חווית הצפייה, המשחק והניהול של הטורניר, ומיועדים לשפר אותם באופן משמעותי.

חידושים טכנולוגיים בטורניר היורו

בשנים האחרונות המשחק עובר שינויים טכנולוגיים רבים, זאת על מנת לשפר את חווית הצפייה ולסייע לצוותי האימון והשחקנים לשפר את ביצועיהם על המגרש.

ריכזנו עבורכם כמה מהחידושים המרכזיים בענף:

  • חיישנים מתקדמים: חיישנים משמשים כיום ככלי מרכזי לשיפור ביצועי השחקנים ומעקב אחר מצבם הבריאותי. חיישנים אלה נלבשים על ידי השחקנים ועוקבים אחרי נתונים כמו דופק, מרחק שעברו, מהירות ותנועות מיוחדות. נתונים אלו מועברים בזמן אמת למאמנים ולצוות הרפואי, שמסוגלים לנתח את הביצועים ולקבל החלטות מושכלות לשיפור ושמירה על בריאות השחקנים.
  • מצלמות מיוחדות: המצלמות המיוחדות שיופעלו בטורניר יאפשרו לצופים חוויה עשירה ומגוונת יותר. מצלמות ברזולוציה גבוהה יוצבו בזוויות שונות במגרש כדי לספק פרספקטיבות חדשות לצופים בבית ולצוותי האימון והשידור. מצלמות 360 מעלות יאפשרו צפייה פנורמית בכל רגע נתון מהמשחק, ומצלמות נוספות יצלמו ויקרינו צילומים חוזרים של רגעים מכריעים במשחק.
  • טכנולוגיית VAR (Video Assistant Referee): טכנולוגיית ה-VAR כבר הפכה לחלק בלתי נפרד מעולם הכדורגל. מערכת זו מאפשרת לשופטים לבדוק החלטות שנעשו במהלך המשחק על ידי צפייה חוזרת בווידאו, ובכך לקבל החלטות שיפוט מושכלות יותר. המערכת מסייעת לוודא שההחלטות יהיו מדויקות יותר ותורמת להפחתת טעויות שיפוט. היורו הקרוב יראה שיפורים בטכנולוגיית ה-VAR, כולל מערכות אוטומטיות לזיהוי נבדל וחידושים נוספים שיסייעו לשיפוט מהיר ומדויק יותר.

חידוש נוסף ביורו הקרוב – כל החלטת VAR תנומק במלל על המסכים באצטדיונים ותונגש בזמן אמת גם לשדרים ולקהל הצופים, זאת על מנת לשפר את חווית הצפייה עד כמה שאפשר וליצור שקיפות עבור הקהל.

 

אז מה הקשר לעולם ההייטק?

החידושים הטכנולוגיים בטורניר היורו הם דוגמה מצוינת לשילוב ההולך וגדל בין ספורט והייטק. תחום זה, מציע מגוון הזדמנויות למי שמעוניין להשתלב בו:

פיתוח ותחזוקה של חיישנים ומערכות מעקב: חברות רבות עוסקות בפיתוח חיישנים מתקדמים ובמערכות תוכנה לניתוח הנתונים שהם אוספים. עבודה בתחום זה דורשת ידע טכנולוגי נרחב ומיומנות בניתוח נתונים.

פיתוח טכנולוגיות צילום ושידור: עבודה בתחום זה כוללת פיתוח מצלמות מתקדמות, מערכות שידור ותוכנות לעריכה בזמן אמת. מקצוענים בתחומי ההנדסה, מדעי המחשב ועיצוב גרפי יכולים להשתלב בתחום ולסייע ביצירת חווית צפייה איכותית יותר.

מערכות VAR ושיפוט דיגיטלי: פיתוח ותחזוקה של מערכות VAR דורשים ידע בראייה ממוחשבת, בינה מלאכותית וניתוח וידאו. מומחים בתחומים אלו יכולים לתרום לפיתוח מערכות מדויקות ואמינות יותר, ולסייע בהפחתת טעויות שיפוט במשחקי הכדורגל. שפת התכנות JAVA ניתנת להרצה בכל מערכת, החל מלוחות קטנים ועד מערכות ענק, הדבר בא לידי ביטוי במערכת ניהול ושליטה של מיזוג האוויר ואקלים של האצטדיון ועד שפת התכנות של מערכת ה-VAR.

לסיכום, החידושים הטכנולוגיים בטורניר היורו הקרוב מצביעים על הכיוון אליו הולך עולם הספורט. שילוב הולך וגובר של טכנולוגיה מתקדמת בכל היבט של המשחק. ענף זה מציע מגוון רחב של הזדמנויות לעוסקים בתחומי ההייטק השונים. עולם הספורט והכדורגל בפרט הוא רווחי מאוד, עם סכומים גדולים שנכנסים לענף, מזכויות שידור, משקיעים ובעלי קבוצות פרטיים, עבודה בתחום נראית מתגמלת במיוחד.

מצאו עבודה בהייטק עוד היום ואולי גם אתם תשתלבו בענף הספורט!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...