מה זה FullStack ואיך הוא פותח שער לעולם הפיתוח והאינטרנט

תוכן עניינים

בשנים האחרונות אי אפשר שלא לשמוע על אחד התפקידים הנחשקים בשטח או יותר נכון בזירת התוכנה: fullstack – מפתח מקצה לקצה, כפי שאוהבים לפרש בתעשייה.
הטייטל משקף היטב את מהות התפקיד, כי מדובר במתכנת שיכול לעבוד הן בפיתוח קצה קדמי והו בפיתוח קצה אחורי ונבדל ממתכנתים או מפתחים אחרים שלרוב מתמחים או נדרשים להתמקד רק באחד מהם.
פולסטאק עושה גם וגם ומוכשר מלכתחילה לעבודה בפרויקטים בהם הוא יהיה אחראי אולי על חלק קטן וממוקד אך על כולו מהא’-ת’.
בדרך זו, הארגון חוסך משאבים רבים על בעלי תפקידים, שכל אחד מהם מתמחה בקצה אחר ופולסטאק מסוגל לבצע בפועל את כל השלבים בתהליך פיתוח Front-end והן פיתוח Back-end , server side ו- client side והינו בעל יכולת לבנות ולבצע ארכיטקטורה למוצר טכני לכל אורך שלביו.

למה לבחור כשאפשר ליהנות מכל העולמות בתפקיד אחד?

מה נדרש ממפתחי פול סטאק? במסגרת עבודתם הם משתמשים במגוון טכנולוגיות ושפות כמו HTML, JAVASCRIPT, JAVA, PHP ו-C ובשל הידע בשפות שונות, ממשקים, מסדי נתונים והמומחיות הייחודית שלהם הם מסוגלים תמיד לראות את “התמונה המלאה”.
לכו, הם אחראים משלב התפיסה ועד הפריסה והם מייצרים פתרונות תוכנה שונים או משתתפים בהרחבות של תוכנה, כולל כתיבת קוד, עיצוב ארכיטקטורה בצד לקוח וצד שרת, כתיבת ממשקי API, יצירת הגדרות אבטחה והגנה על נתונים, בדיקה ותיקון באגים, פתרון בעיות, הכנת מסמכים טכניים ותיעוד התהליך.
המתכנתים אחראים על מחזור החיים המלא של אותו אלמנט שנמצא באחריותם הבלעדית בפרויקט.  למשל, מפתח שיידע לעבוד על כל חלקי האתר.
מנקודת המבט של המפתח – השליטה הרחבה מקנה גמישות רבה בעבודה ושליטה על תהליך הפיתוח, הטכניקות הנבחרות, אב טיפוס מהיר.
מנקודת המבט של מעסיקים מתכנתי פולסטאק מצמצים את עלויות הפרויקט ומניעים אותו במהירות.
כיום מפתחי פולסטאק רבים עובדים על פי מתודולוגיות Agile ועל אף שנראה לעיתים שעבודתם היא סוליסטית, הם בהחלט עובדים במשותף עם צוות הפיתוח ומנהלי המוצרים.
מפתחי WEB רבים עוברים בשנים האחרונות לפולסטאק אך מי שעובר הכשרה מסודרת ממוסד מוביל בתחום יכול לדלג על רקע וניסיון ולהשתלב בתחום על בסיס סיום קורס.
העיסוק בפול סטאק מתאים במיוחד לבעלי ראייה מערכתית והמשרות דורשות לרוב ידע בשפות תכנות, כולל פייתון, הכרות עם מאגרי מידע כמו MySQL, MongoDB ורקע בתחום הרלבנטי לסוג הארגון או בפרויקט, למשל בסביבת הפיתוח הנדרשת כמו סביבת פיתוח Linux.

 

מדוע כדאי להפוך לפולסטאק?

התפקיד מאפשר להתפתח בתחום המסלול פותח שער לעבודות פיתוח מרתקות וכן לתחומי אוטומציה. התפקיד מבוקש מאוד והשכר הממוצע על פי טבלת AllJobs השכר הממוצע של מתכנת fullstack הוא 15,711 ₪ ומפתחים אלה מסוגלים להתמודד עם מגוון רחב של פרויקטים כך שהעבודה דינאמית, מאתגרת והאפשרויות רבות, בין היתר, בחברות סייבר, תקשורת, מוסדות פיננסים, שירותי בריאות ועוד למשרות של פיתוח ממשקים למשל עם צד שלישי, פתרונות שליטה ובקרה, פלטפורמות של אפליקציות וכן מערכות מורכבות כמו בעיבוד מידע.

איך נכנסים לתחום?

המסלול האולטימטיבי לתפקידי fullstack עובר בקורס קורס פיתוח Full Stack בטכנולוגיות ואפליקציות WEB המתאים גם לחסרי רקע בתחום. תנאי הקבלה מחייבים ראיון אישי, יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב, 12 שנות לימוד ומבדק התאמה פנימי והקורס כולל את הידע והכלים להכנת הבוגרים למקצוע החם בעולם פיתוח ה-WEB לרבות הבנה מעמיקה של הארכיטקטורה והתהליכים החיוניים להצלחה בעבודתו של פול סטאק בטכנולוגיות העדכניות של צד שרת וצד לקוח.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...